Saadet Partisi'nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı olarak atanmasıyla dikkatleri üzerine çeken Mustafa Kurdaş'ın hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Gazetecilikten siyasete uzanan bir geçmişe sahip olan Kurdaş, Türkiye'nin önemli basın organlarından Milli Gazete'nin Genel Yayın Yönetmeni olarak da bilinmektedir. Giresun doğumlu olan Kurdaş, uzun yıllarını İstanbul ve Ankara'da geçirmiş, Türk siyasetine de önemli katkılar sağlamıştır. Şimdi gelin, Mustafa Kurdaş'ın hayatına biraz daha yakından bakalım.

Mustafa Kurdaş Kimdir?

Saadet Partisi'nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı olarak atanmasıyla gündeme gelen Mustafa Kurdaş, 1 Ocak 1971 tarihinde Giresun'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlamış olan Kurdaş, lisans eğitimi için Ankara'ya gitmiş ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun olmuştur. Gazetecilik kariyerine Millî Gazete'de başlamıştır ve uzun yıllardır bu alanda faaliyet göstermektedir. Ayrıca Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış ve halen Medya ve İletişim Derneği (MedyaDer) Genel Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Mustafa Kurdaş, 1 Ocak 1971 tarihinde Giresun'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlamıştır.

Mesleği ve Kariyeri

Gazetecilik kariyerine Millî Gazete'de başlayan Mustafa Kurdaş, uzun yıllar boyunca bu alanda faaliyet göstermiştir. Ayrıca bir dönem TV5 Ankara Temsilciliği yapmıştır. Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği'nde bulunmuş ve halen Medya ve İletişim Derneği (MedyaDer) Genel Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi olan Kurdaş, Milli Gazete'nin şu anki Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktadır.

Mustafa Kurdaş, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde Saadet Partisi'nin İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Evli ve üç çocuk babası olan Mustafa Kurdaş, aile hayatını İstanbul'da sürdürmektedir.