CHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı olarak dikkatleri üzerine çeken Musa Semih Balaban, Manisa'nın köklü bir ailesinden gelerek siyasi ve eğitim alanında önemli adımlar atmış bir isimdir. Manisa'da doğup büyüyen ve Ankara Üniversitesi'nde Tarih bölümünden mezun olan Balaban, uzun yıllar eğitim sektöründe hizmet vermiş ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi'nde önemli görevler üstlenmiştir. Şimdi, Yunusemre ilçesinde belediye başkanlığı için yarışan Balaban'ın hayatını ve kariyerini daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Musa Semih Balaban Kimdir?

Musa Semih Balaban, Manisa'da 1964 yılında doğmuştur. Eğitim hayatına Manisa'da başlayan Balaban, Ankara Üniversitesi'nde Tarih bölümünden mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra uzun yıllar önce Manisa'da kurulan Hedef Eğitim Kurumları'nda koordinatörlük görevini üstlenen Balaban, bu kurumlar aracılığıyla maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere destek sağlamayı hedefledi ve binlerce öğrencinin hayatına dokundu.

Musa Semih Balaban, siyasi alanda da aktif bir rol oynamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi'nde ilçe başkanlığı ve ardından Manisa İl Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunmuştur. Evli olan Balaban'ın eşi Serap Balaban ile beş çocuğu bulunmaktadır. Musa Semih Balaban, Manisa'da doğmuş ve büyümüştür. Şu an itibariyle 2024 yılında yaklaşık olarak 60 yaşındadır.