Son günlerde ismi en çok araştırılan isimler arasında yer alan ekonomist Murat Sağman, kariyeri ve başarılarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İnternet arama motorlarında sıkça aranan "Murat Sağman kimdir? Murat Sağman kaç yaşında, nereli? Murat Sağman kitapları nelerdir?" gibi soruların yanıtları merak ediliyor. İşte Murat Sağman'ın hayatı ve kariyeriyle ilgili detaylar...

Murat Sağman Kimdir?

1972 yılında Paris'te doğan Murat Sağman, Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra Fransa'da Sorbonne Üniversitesi'nde Ekonomi ve Finans eğitimi aldı. Banka ve Finans üzerine yüksek lisans derecesi de yine aynı üniversiteden gelmektedir. Kariyerine Paris'te başlayan Sağman, Türkiye'de çeşitli finans kurumlarında üst düzey yöneticilik yapmıştır.

Murat Sağman, Alfa Menkul Değerler, Akbank Private Banking, Finansbank gibi önemli kurumlarda görev aldıktan sonra kendi şirketi olan Notus Portföy Yönetimi'ni kurmuş ve genel müdürlük yapmıştır. Sağman, finans dünyasındaki uzmanlığı ve ileri görüşlü tahminleriyle tanınan bir isim olarak öne çıkmıştır. Aynı zamanda öğretim görevlisi olarak da çalışan Sağman, ekonomi ve finans konularında dersler vermektedir.

Ekonomist Murat Sağman'ın "Sükût" ve "Borsada Oynanmaz" adlı kitapları bulunmaktadır. Ayrıca, Sağman'ın çeşitli lisansları da bulunmaktadır, bunlar arasında SPK ileri düzey, SPK türev ürünleri, İMKB Tahvil Bono, SPK kurumsal derecelendirme, ABD Series 7, Series 63 ve Series 55 lisansları yer almaktadır. Fransızca, İngilizce, Almanca ve İtalyanca dillerini bilen Murat Sağman, bugün itibarıyla 52 yaşındadır. Baba tarafından aslen nereli olduğu hakkında ise bilgi bulunmamaktadır. Murat Sağman'ın kariyeri ve kişisel başarıları, finans dünyasında kendine sağlam bir yer edinmesini sağlamıştır. Gelecekte de finans alanında önemli projelere imza atması beklenen Sağman, Türkiye'nin önde gelen ekonomistleri arasında yer almaktadır.

Editör: Haber Merkezi