Kendisi, spor haberlerinin güvenilir bir sesi olarak bilinirken, sporseverler tarafından takdir edilen bir isim haline gelmiştir. Peki, Murat Çimen kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Kariyeri nasıl şekillendi? İşte, Murat Çimen'in hayatı ve mesleki geçmişi hakkında merak edilenler.

Murat Çimen Kimdir?

Spor dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Murat Çimen, Türk spor spikeri ve sunucusu olarak bilinir. Kariyerine 1997 yılında Kanal A'da başlayan Çimen, spor spikerliği alanında önemli bir yer edinmiştir. Bu dönemde Kanal A'da Spor Müdürlüğü görevini üstlenerek spor haberlerinin sunumunu yapmıştır.

2008 yılında Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) ile çalışmaya başlayan Murat Çimen, dış hizmet alımı şeklinde spikerlik yapmıştır. 2017 yılında Kanal A'dan ayrıldıktan sonra 2020 yılında tam zamanlı olarak TRT'de çalışmaya başlamıştır. Dolayısıyla 2008 yılından bu yana TRT bünyesinde görev yapmaktadır.

Murat Çimen, Kayseri doğumlu olup, aslen Kayserili bir aileden gelmektedir. Ancak büyüme ve yaşamını Ankara'da sürdürmektedir. Kendisi Beşiktaş taraftarı olarak bilinse de, Ankaragücü'ne olan sevgisini ve bağlılığını sıkça dile getirmiştir.

Murat Çimen'in spikerlik kariyeri Türkiye televizyonlarının spor yayıncılığına katkı sağlamış ve kendisini tanınmış bir isim haline getirmiştir.

Editör: Haber Merkezi