Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) son kongresinde yeniden Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Dr. Turan Şener, Türk siyasetinin önemli isimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. 1983 yılında Karaman'da doğan ve siyasete gençlik yıllarında adım atan Şener'in hayatı ve kariyeri, kamuoyunun merak konusu haline gelmiştir. Peki, Dr. Turan Şener kimdir ve siyasi kariyeri nasıl şekillenmiştir? Detaylar haberimizde...

Dr. Turan Şener Kimdir?

1983 yılında Karaman'da doğan Turan Şener, eğitim hayatına memleketinde başlamıştır. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olmuştur. Akademik kariyerine devam etme kararı alan Şener, yüksek lisansını tamamladıktan sonra doktorasını da başarıyla bitirerek bilim doktoru unvanını almıştır.

Turan Şener, siyasetle gençlik yıllarında tanışmış ve Ülkü Ocakları, TÜRKAV gibi Ülkücü Hareket'in çeşitli kuruluşlarında görev almıştır. 2018 yılında yapılan Milletvekili Genel Seçimleri'nde MHP'den Karaman milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Ayrıca, MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı'nda MYK üyeliğine seçilmiş ve Etik Kurulu Üyesi olarak da görev almıştır.

Şener, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Milliyetçi Hareket Partisi Siyaset ve Liderlik Okulu'nda dersler vermektedir. Siyasi içerikli yazılarıyla da tanınan Şener, Kutlu Sesleniş ve Devlet gibi dergilerde yazılar kaleme almaktadır. Dr. Turan Şener, 17 Mart 2024'te yapılan MHP Olağan Büyük Kurultayı'nda yeniden MYK üyeliğine seçilmiştir. İyi derecede İngilizce bilen Şener, evli ve üç çocuk babasıdır. Siyasi ve akademik kariyeriyle öne çıkan Şener, Türk siyasetinde etkili bir rol oynamaktadır.