Merve Terim, 22 Mart 1984 tarihinde İstanbul'da doğmuş ve eğitim kariyerinde önemli başarılar elde etmiş bir uzmandır. Eski Galatasaray futbolcusu ve teknik direktör Fatih Terim'in kızı olan Merve Terim, lisans eğitimini Duke Üniversitesi'nde Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde tamamlamış, yüksek lisansını ise New York Üniversitesi'nde çocuk psikolojisi üzerine yapmıştır. Türkiye'ye döndükten sonra çeşitli kurumlarda psikolog olarak çalışan ve eğitim alanında da önemli görevler üstlenen Merve Terim’in hayatı, kariyeri ve kişisel başarıları merak edilmektedir.

Merve Terim Kimdir?

Merve Terim, 22 Mart 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Aslen Adanalı olan Merve Terim, ünlü Galatasaray futbolcusu ve teknik direktör Fatih Terim'in kızıdır. Eğitim hayatı ve kariyerinde önemli başarılar elde eden Merve Terim’in hayatı ve çalışmaları merak edilmektedir. Merve Terim, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra lisans eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmiştir. Duke Üniversitesi'nde Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde çift anadal yaparak mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini ise New York Üniversitesi'nde çocuk psikolojisi üzerine yapmıştır.

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra, bir çocuk psikiyatristinin yanında staj yapmış ve üniversitede çocuk psikolojisi dersinde profesör asistanlığı yapmıştır. 2010 yılında Türkiye'ye dönen Merve Terim, Psikiyatrik Eğitim Danışma Araştırma ve Merkezi'nde (PEDAM) uzman psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. Bir yıl sonra Acıbadem Hastanesi'nde kariyerine devam eden Terim, 2013-2014 yıllarında İstanbul'da faaliyet gösteren Woodsview Anaokulu'nda müdür ve psikolog olarak görev yapmıştır.

Merve Terim, 2011 yılında iş insanı Ahmet Baran Çetin ile evlenmiştir. Çiftin 2014 doğumlu 'Yaman' adında bir oğulları bulunmaktadır. Aile hayatı ile de sıkça gündeme gelen Merve Terim, mesleki hayatındaki başarıları ile de tanınmaktadır. Merve Terim, eğitim ve kariyer hayatında önemli başarılara imza atmış bir uzmandır. Fatih Terim’in kızı olarak tanınsa da, kendi alanında gösterdiği başarılar ile de dikkat çekmektedir. Eğitim hayatındaki başarıları ve kariyerindeki deneyimleri ile psikoloji alanında önemli katkılarda bulunmuştur. Merve Terim’in hayatı ve çalışmaları, özellikle psikoloji ve eğitim alanlarında kariyer yapmayı düşünenler için ilham verici niteliktedir.

Editör: Haber Merkezi