Son olarak yayınlanan eleme bölümü, yarışmacılar arasındaki rekabetin tavan yaptığı anlara sahne oldu. İki aşamalı oyunun ardından yaşanan gerginlik ve heyecan sonucunda elenen isim belli oldu. Programın jüri üyeleri, yarışmacıların performansını titizlikle değerlendirdi ve zorlu kararlar verdi. İşte MasterChef All Star'ın son bölümünde yaşananlar ve elenen yarışmacının duygusal veda konuşmasıyla ilgili detaylar.

MasterChef All Star Kim Elendi?

Türkiye'nin en popüler yemek yarışmalarından biri olan MasterChef All Star, son bölümünde büyük bir heyecana sahne oldu. Kerem, Sefa, Tanya, Azize, Barbaros, Dilara ve Sergen'in mücadele ettiği eleme gecesi, izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. İki aşamalı oyunun sonunda elenen isim Sefa oldu.

MasterChef All Star'da bu yıl yarışan deneyimli isimler arasında büyük bir rekabet yaşanıyor. Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu'nun jüri üyeliği yaptığı programın son bölümünde yarışmacılar, yaban turpu ve tarçın gibi özel malzemeleri kullanarak yaratıcı ve lezzetli yemekler yapmaya çalıştılar. İlk turu başarıyla geçen isimler Sergen, Barbaros ve Dilara oldu.

Ancak gerilim ve heyecan ikinci turda doruğa ulaştı. Yarışmacılar, ünlü şef Danilo Zanna'nın imza tabağı "La Melanzane e La Ricotta"yı yapmaya çalıştılar. Tur sonunda en iyi yemeği yapan isimler Tanya ve Azize olarak belirlendi. Finalde Sefa ve 2018 MasterChef ikincisi Kerem karşı karşıya geldi. Jüri üyelerinin değerlendirmesinin ardından MasterChef hayallerine veda eden isim Sefa oldu.

Sefa'nın Soz Sözleri

Sefa'nın veda konuşmasında duygusal anlar yaşandı. Yarışmadan ayrılan Sefa, "Son 2-3 haftadır bir yorgunluğum vardı bunu da insanlar anlıyordur zaten. Tezgahın başına geldiğimde işimi en layığıyla yapmaya çalıştım. Bu maceranın daha güzel olacağını hayal etmiştim. Burası için elimden geleni yaptım. Bu mesleği bırakmayacağım, sonuna kadar gideceğim. Gastronomi sektöründe Türkiye'nin ve dünyanın benden kurtuluşu yok" dedi.

Editör: Haber Merkezi