Aladdin Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın abisi olarak, kardeşinin siyasi kariyeri ve kamuoyundaki bilinirliği ile sıkça gündeme gelmektedir. Ancak, Aladdin Yavaş'ın kişisel yaşamı ve kendi hikayesi de merak konusu olmaktadır. Mansur Yavaş'ın başkanlık göreviyle daha sık adı duyulan Aladdin Yavaş'ın kim olduğu, nereli olduğu ve mesleği gibi detaylar, insanların araştırdığı konular arasında yer alır. İşte, Aladdin Yavaş'ın yaşamına dair detaylar...

Aladdin Yavaş Kimdir?

Aladdin Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın abisidir ve Ankara'nın Beypazarı ilçesinde doğmuştur. Yavaş ailesi, aslen Makedonya'dan gelmiş Balkan kökenli göçmen bir ailedir. Babası Ahmet Sadık Yavaş ve annesi Havva Yavaş'ın çocuklarından biridir. Aladdin Yavaş, Beypazarı'nda yetişmiş ve çocukluk yıllarını burada geçirmiştir. Ailede toplam beş kardeştir ve aralarında en yaşlı olanıdır. Aile, Beypazarı'nda uzun yıllardır tanınan ve sevilen bir aile olarak bilinmektedir.

Trafik Kazası ve Yaralanma

Son olarak, Aladdin Yavaş'ın yaşamında dikkat çeken bir olay ise trafik kazasıdır. Bir gün önce, Burdur'un Çavdır ilçesinde yaşanan trafik kazasında hafif şekilde yaralanmıştır. Aladdin Yavaş'ın kullandığı otomobil, kontrolünü kaybederek önce bir petrol istasyonunun ışıklı tabelasına ardından da ağaçlara ve bordür taşlarına çarpmıştır. Bu kazada hafif yaralandığı bilnen Aladdin Yavaş, tedbir amaçlı olarak Gölhisar Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış ve yapılan müdahaleler sonrasında taburcu edilmiştir. Kazada herhangi bir can kaybı yaşanmamış olup, Aladdin Yavaş'ın sağlık durumu iyiye gitmektedir.

Editör: Haber Merkezi