Orman yangın ekipleri, yangını güçlükle kontrol altına alabildi. Yangında birçok meşe ağacı ve 25 dekar tarım arazisi zarar gördü. Alaşehir ilçesindeki otluk alanda başlayıp ormana sıçrayan yangın, Uşak Eşme ilçesine bağlı Narıcalı ve Kula ilçesine bağlı Battalmustafa mahallelerinde etkili oldu. Alevler, ekiplerin havadan ve karadan 12 saatlik müdahalesiyle söndürüldü.

Manisa Uşak Yangın

Yangında bir itfaiyeci dumandan etkilenirken, alevlerin arasında kalan bir sokak köpeği yaralandı. Yangın sonucunda, 35 dekar meşe ormanı ve 25 dekar tarım arazisi küle döndü.

Manisa Uşak Yangın 6

Alaşehir’in kırsal İsmailbey Mahallesi Yerotu mevkisinde, dün saat 12.00 sıralarında ot yangını çıktı. İhbar üzerine bölgeye 4 söndürme uçağı, 1 helikopter ile Alaşehir, Sargıöl ve Kula itfaiye ekipleri ve su tankerleri sevk edildi.

Manisa Uşak Yangın 5

Rüzgarın da etkisiyle alevler, dağınık yerleşim yeri olan İsmailbey Mahallesi’ne girdi. İtfaiye ekipleri, alevlerin arasında kalıp yaralanan sokak köpeğini kurtardı. Ekiplerin havadan ve karadan 4 saat süren yoğun müdahalesiyle alevler mahalledeki evlere ulaşmadan kontrol altına alındı.

Manisa Uşak Yangın 4

Soğutma çalışmaları sürerken dumandan etkilenen bir itfaiyeciye sağlık ekipleri tarafından olay yerinde müdahale edildi. Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu da yangın bölgesine gelerek söndürme çalışmalarını takip etti ve bilgi aldı. Başkan Öküzcüoğlu, yangının elektrik tellerinden kaynaklandığını belirtti.

Manisa Uşak Yangın 3

Soğutma çalışmaları sürerken, mahallenin üst bölümünde yangın yeniden alevlenip, meşelik ormana sıçradı. Uşak Eşme ilçesine bağlı Narıcalı, Kula ilçesine bağlı Battalmustafa ve Alaşehir ilçesine bağlı Serinköy mahallelerinde etkili olan yangına 71 söndürme ekibi, 7 hava aracı, 8 iş makinesi, 1 elektrik teknik ekibi, 5 sağlık ekibi ve 20 güvenlik ekibi müdahale etti.

Manisa Uşak Yangın 2

Editör: Öyküm Yavuz