TRT 1'in ilgiyle takip edilen dizisi "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi"nin yeni karakteri Kanlı Bernard ve bu karaktere hayat veren oyuncu Berk Cankat, izleyicilerin merakını üzerine çekti. Diziye katılan bu yeni karakter ve onun arkasındaki isim hakkında internet aramaları artarken, Kanlı Bernard'ın kimliği ve Berk Cankat'ın kariyeri hakkında daha fazla bilgi edinme isteği de artıyor. İşte, Kanlı Bernard ve onu canlandıran Berk Cankat hakkında merak edilenler...

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Kanlı Bernard Kimdir?

TRT 1'in sevilen dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi'ye yeni katılan Kanlı Bernard karakteri, izleyicilerin merakını uyandırdı. Dizinin 19. bölümünde yer alan Kanlı Bernard karakteri, Selahaddin Eyyubi'nin düşmanı olarak hikayeye giriş yapacak ve dizinin heyecanını artıracak.

Berk Cankat Kimdir?

Oyuncu Berk Cankat, 9 Mayıs 1984 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Çocukluğu Eskişehir ve Hatay'da geçen Cankat, Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk eğitimini aldıktan sonra televizyon dünyasına adım atan Cankat, birçok dizi ve filmde önemli roller üstlenmiştir.

Berk Cankat, 2013 yılında "Sana Bir Sır Vereceğim" adlı dizide rol alarak televizyon kariyerine başlamıştır. Ardından "Medcezir," "Güzel Köylü," "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" gibi sevilen dizilerde ve "Kırık Ayna," "Gülizar," "Bir Deli Rüzgar" gibi yapımlarda yer almıştır. En son olarak 2024 yılında "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi" dizisinde Kanlı Bernard karakterine hayat vermektedir. Ankara doğumlu olan Berk Cankat, şu an 40 yaşındadır.

Berk Cankat'ın Oynadığı Dizi ve Filmler

Berk Cankat'ın yer aldığı projeler arasında "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi," "Kırık Ayna," "Gülizar," "Bir Deli Rüzgar," "Yıldızlar Şahidim," "Muhteşem Yüzyıl: Kösem," "Güzel Köylü," "Sana Bir Sır Vereceğim," ve "Medcezir" bulunmaktadır.