Televizyon dünyasının önemli isimlerinden biri olan Yakup Turgut, Kızıl Goncalar dizisindeki etkileyici performansıyla izleyicilerin gönlünde taht kuruyor. Sadi Hüdayi'nin yakın adamı Arif karakterini canlandırmasıyla dikkatleri üzerine çeken Turgut'un hayatı ve başarıları merak konusu olmaya devam ediyor. Ankara doğumlu olan ve tiyatro kökenli bir oyuncu olan Turgut, kariyerinde birçok başarıya imza atmıştır. İzleyiciler, bu yetenekli oyuncunun hayatını ve kariyer yolculuğunu merak ederken, onun hikayesini daha yakından tanımak için araştırmalara devam ediyor.

Yakup Turgut Kimdir?

Ankara'da 1985 yılında doğan Yakup Turgut, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Tiyatro ile başlayan sanat hayatına ardından televizyon ve sinema dünyasında da başarıyla devam etti. 2007 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda "Kanlı Düğün" oyunuyla tiyatro sahnesine adım atan Turgut, daha sonra birçok önemli tiyatro topluluğunda çeşitli projelerde yer aldı. 2010 yılında "Kapalıçarşı" dizisiyle televizyona adım atan oyuncu, bu diziyle geniş kitlelerce tanındı.

Yakup Turgut, oynadığı rollerle büyük beğeni topladı ve çeşitli ödüller kazandı. Kiralık Aşk dizisindeki performansıyla 42. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" adayı gösterildi. Bir Litre Gözyaşı dizisindeki başarılı performansıyla da 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" adaylığı elde etti. 38 yaşındaki Yakup Turgut, Ankara doğumlu olup, sanat kariyeriyle birlikte İstanbul'da yaşamını sürdürmektedir. 2014 yılında oyuncu Seda Güven ile evlenen Turgut'un evliliği 2016 yılında sona ermiştir.

Kızıl Goncalar dizisindeki performansıyla da adından sıkça söz ettiren Yakup Turgut, oyunculuk kariyerindeki başarılarını artırarak izleyicilerin takdirini kazanmaya devam etmektedir.