Kilis'in Polateli ilçesine yeni atanan Kaymakam Salih Kaya, bölge halkı ve kamuoyunun dikkatini çekiyor. Genç yaşına rağmen edindiği tecrübe ve başarılarla ön plana çıkan Kaya'nın kimliği ve geçmişi merak konusu oldu. İşte Kilis Polateli Kaymakamı Salih Kaya'nın hayatı ve kariyeri hakkında detaylar...

Salih Kaya Kimdir?

Salih Kaya, 1995 yılında Giresun'un Yağlıdere ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitimini doğduğu yerde tamamladıktan sonra lise öğrenimi için İstanbul'a taşındı. Kırklareli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2018 yılında onur derecesi ile mezun oldu. Eğitimi sırasında tekstil sektöründe müşteri temsilcisi olarak da çalıştı.

2019 yılında İstanbul Valiliği'nde il göç uzman yardımcısı olarak memuriyet hayatına başlayan Salih Kaya, 2020 yılında Giresun Valiliği'nde kaymakam adayı olarak göreve başladı. İl merkez stajının ardından çeşitli illerde teftiş stajlarını tamamlayarak ve kaymakam refikliği görevlerinde bulundu. İngiltere'de dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye'deki deprem sonrası koordinatör kaymakam olarak da görev yaptı.

21 Eylül 2023 tarihinde kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayarak Kilis'in Polateli ilçesinde görevine başlayan Salih Kaya, 1 Temmuz 2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile resmen Kilis Polateli Kaymakamı olarak atanmıştır. Salih Kaya evlidir ve İngilizce bilmektedir. 1995 doğumlu olan Kaya, 2024 itibariyle 29 yaşındadır. Salih Kaya, aslen Giresun'un Yağlıdere ilçesindendir.

Editör: Haber Merkezi