Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde görev yapan yeni kaymakam Mustafa Arslanşahin, bölgede göreve başladığı günden itibaren idari deneyimi ve çalışma prensipleriyle dikkat çekiyor. Denizli kökenli olan Arslanşahin, kamu yönetimi eğitimiyle donanmış ve çeşitli ilçelerde edindiği tecrübeleriyle Andırın'ın sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Peki, Mustafa Arslanşahin kimdir? Detaylar haberimizde...

Mustafa Arslanşahin Kimdir?

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde görev yapan Kaymakam Mustafa Arslanşahin, bölgenin idari sorumlusu olarak önemli bir rol üstlenmektedir. Denizli Çallı kökenli olan Arslanşahin, eğitim hayatının büyük bir kısmını Denizli'de tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden Kamu Yönetimi alanında mezun olan Arslanşahin, üniversite yıllarında tekstil sektöründe müşteri temsilcisi olarak çalışmış ve üretim ile ihracat süreçlerinde deneyim kazanmıştır.

2019 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak göreve başlayan Mustafa Arslanşahin, kariyerine Çorum'da adım atmıştır. Bu süreçte Denizli Buldan ve Sinop Gerze ilçelerinde kaymakam refikliği stajlarını tamamlamış, Giresun ve Sivas illerinde ise mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajlarını başarıyla geçirmiştir. Ardından Muğla Kavaklıdere ve Kırıkkale Karakeçili ilçelerinde kaymakam vekili olarak görev yapmıştır. İngiltere'nin Leicester şehrinde dil eğitimi almış olan Arslanşahin, İngilizceyi iyi derecede bilmektedir.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihli deprem sonrasında Adıyaman ilinde üç ay süreyle görev yapan Arslanşahin, 108. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlamıştır. Evli olan Mustafa Arslanşahin, 1 Temmuz 2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine kaymakam olarak atanmıştır. Mustafa Arslanşahin aslen Denizlilidir.

Editör: Haber Merkezi