MHP'nin yeni dönemindeki stratejik hamlelerinden biri olarak belirlenen İsmet Büyükataman'ın Genel Sekreter olarak atanması, parti içinde ve dışında geniş yankı uyandırdı. Büyükataman'ın kariyeri ve siyasi geçmişi, onu MHP'nin merkez yönetiminde önemli bir konuma taşımaktadır.

İsmet Büyükataman Kimdir?

1953 yılında Amasya'nın Merzifon ilçesinde doğan İsmet Büyükataman, eğitim hayatına burada başladı. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik bölümünden mezun olan Büyükataman, eğitim alanındaki başarısını daha sonraki yıllarda siyasi ve sendikal alanda da gösterecekti.

Büyükataman, öğrencilik yıllarında Ülkü Ocakları'nın Bursa il başkanlığını üstlenerek siyasi arenaya adım attı. Öğretmenlik mesleğinden ayrıldıktan sonra MHP'de çeşitli görevler üstlendi. MHP Bursa İl Başkanlığı ve Bursa milletvekili adaylığı gibi önemli görevlerde bulunan Büyükataman, daha sonra MHP Genel Sekreteri olarak atanarak partinin merkez yönetiminde etkili bir rol oynadı. 2009 yılında "Siyasi İşler, Parlamento ve Hükümet İle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı" olarak atanan Büyükataman, 2011, 2012 ve 2015 yıllarında yapılan Olağan Kurullarla MHP Genel Sekreteri olarak görevlendirildi.

İsmet Büyükataman, MHP'nin tecrübeli isimlerinden biri olarak partinin stratejik karar alma süreçlerinde etkin bir rol oynamaya devam ediyor. Yeni dönemde MHP Genel Sekreteri olarak görev yapacak olan Büyükataman, partinin iç ve dış politikalarının şekillenmesinde önemli bir aktör olmaya aday görünüyor.

Editör: Haber Merkezi