Giresun kökenli İsa İlyasoğlu'nun ismi, son dönemlerde siyasi ve profesyonel kariyeriyle sıkça anılmaya başladı. Türkiye'de birçok farklı alanda hizmet vermiş olan İlyasoğlu'nun yaşamı ve mesleği, kamuoyunun dikkatini çekiyor. Özellikle siyasi alandaki deneyimi ve mühendislik geçmişi, merak edilenler arasında yer alıyor. İşte İsa İlyasoğlu'nun hayatıyla ilgili detaylar...

İsa İlyasoğlu Kimdir?

İsa İlyasoğlu, Türk siyasetçi ve mühendis. 1971 yılında Giresun'da doğan İlyasoğlu, eğitim hayatını İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği alanında tamamlamıştır. Akademik kariyerine Almanya'da devam ederek Bochum Üniversitesi'nde Yüksek Makina Mühendisliği eğitimi almıştır.

2015 yılında Türkiye genel seçimlerinde İstanbul'dan milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Ancak, adaylık sürecinde yaşanan bir olay nedeniyle istifa etmek zorunda kalmıştır. İlyasoğlu, Kenan Evren'in ölümü sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı başsağlığı paylaşımı sebebiyle parti içinden tepki almıştır. Kendisi, hesabının hacklendiğini iddia etse de, adaylık sürecini sonlandırmak zorunda kalmıştır.

İsa İlyasoğlu, Almanya'da ünlü otomobil ve beyaz eşya markalarına parça üretimi konusunda çalıştığı fabrikada mühendislik yapmıştır. Profesyonel hayatının yanı sıra, siyasi alanda da aktif olan İlyasoğlu, Türkiye'nin tanıdığı isimlerden biridir.

Editör: Haber Merkezi