İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı, 2023-2024 TBL 2. Lig A Grubu'nda mücadele edecekleri sezon öncesi moral buldu. İlk hazırlık maçında genç oyunculardan oluşan takım Karşıyaka Belediyesi Basketbol Takımı'nı 68-66 mağlup etti. 

Kulüp yöneticisi Bora Karakozak, yeni sezonda güçlü rakiplerle mücadele edeceklerini belirterek, genç kadrolarının umut verici bir performans sergilediğini açıkladı. Karakozak, "Tecrübeli rakiplere karşı genç yeteneklerimiz etkileyici bir oyun ortaya koydu ve TBL 2. Lig 2023-2024 Sezonu'na iki hafta kala bize umut verdi. Bu hazırlık maçı, kendi sahamızda aldığımız zaferle moral bulduk" dedi.

Yönetici Karakozak ayrıca, Kasım ayının başında Cedi Osman Basketbol Takımı ile yapacakları sezonun ilk maçına dikkat çekti. Geçen sezon bu rakip tarafından play-off'ta elendiklerini hatırlatan Karakozak, "Bu sezon da A Grubunda yer alan diğer güçlü takımlarla TBL 1. Lig'e yükselmek için mücadele edeceğiz" diye ekledi.

İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı yöneticisi, Uşak halkının hem maddi hem de manevi desteğine ihtiyaç duyduklarını vurgulayarak, yerel topluluğun desteğini beklediklerini ayrıca ifade etti.

Kaynak: Öyküm Yavuz