Muhammet Fatih Aydın, Cumhurbaşkanlığı kararıyla Iğdır'ın Aralık ilçesine atanan yeni kaymakam olarak göreve başladı. İlçede daha önceki görevlerinde edindiği deneyimlerle bölgenin idari yönetiminde önemli bir rol üstlenen Aydın, yerel halkın ve kamuoyunun dikkatini üzerine çekiyor. Göreve geldiği ilk günlerden itibaren, ilçenin sosyal ve ekonomik kalkınması için yeni projeler ve çalışmalar üzerinde çalışmaya başlamıştır. Aydın'ın atanmasıyla birlikte, Aralık ilçesi için yeni bir dönemin başladığı belirtiliyor.

Fatih Aydın Kimdir?

Muhammet Fatih Aydın, Siirt doğumlu olup ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine adım attığı 2019 yılından itibaren çeşitli illerde görevler üstlendi. Ağrı'da Kaymakam olarak görev yaparken Mülkiye Teftiş eğitimini tamamlayan Aydın, ardından Sakarya ve Diyarbakır illerinde Kaymakam Refikliği eğitimi aldı. Almus ve Boğazkale ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini de yürüttü. Ayrıca, yurtdışında dil eğitimi için İngiltere'nin Nottingham şehrinde Nottingham Trent Üniversitesi'nde eğitim gördü ve Diyarbakır ilinde Koordinatör Kaymakam olarak görev yaptı.

26 Ocak 2024 tarihinde 2024/17 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Iğdır'ın Aralık ilçesindeki görevine başlayan Muhammet Fatih Aydın, 1 Temmuz 2024 tarihli 2024/187 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Iğdır Aralık Kaymakamı olarak atanmıştır. Evli olan Aydın'ın bir çocuğu bulunmaktadır. Muhammet Fatih Aydın aslen Siirtlidir. İlçe kaymakamı olarak atanmasıyla birlikte, Iğdır'ın Aralık ilçesindeki göreviyle ilgili çalışmalarına başlamış ve bölgedeki vatandaşlarla iletişimini güçlendirmiştir. Muhammet Fatih Aydın'ın yeni göreviyle ilgili planları ve hedefleri, ilçedeki sosyal ve ekonomik kalkınmaya yönelik projelerini hayata geçirme çabalarıyla kamuoyunun yakın takibinde olacak.

Editör: Haber Merkezi