Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi İbrahim Ural, Yenice ilçesine bağlı Çakır köyünde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Türkiye'nin vatanseverlik ve fedakarlık örneği olarak hatırladığı Ural için düzenlenen cenaze töreni, hem köy halkını hem de şehitlerin hatırasını saygıyla anan herkesi derinden etkiledi.

İbrahim Ural Kimdir?

İbrahim Ural, geçtiğimiz günlerde Bayramiç-Ezine karayolunda meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirdi. Kaza, Çakır köyü sakinlerini derin bir üzüntüye boğdu. Ural'ın cenazesi, Yenice'nin Çakır köyündeki evinin önünde köy halkının katılımıyla helallik alındıktan sonra köy meydanında kılınan cenaze namazıyla birlikte son yolculuğuna uğurlandı. Törene, Çanakkale yöneticileri ve köy halkı büyük ilgi gösterdi.

Çanakkale Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Yenice Kaymakamı Musa Göktaş, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze töreninde duygusal anlar yaşandı. Ural'ın vatan için verdiği hizmetler dualarla anıldı. Çakır köyü sakinleri, İbrahim Ural'ı vatan sevgisi ve fedakarlığıyla her zaman hatırlayacaklarını belirtirken, yakınları ve sevenleri de onun anısını yaşatmaya kararlı. Kıbrıs Gazisi İbrahim Ural'ın trajik ölümü, Çakır köyünde büyük bir boşluk yaratırken, vatanına olan bağlılığı ve hizmetleriyle her zaman hatırlanacak.

Editör: Haber Merkezi