1974 yılında Ankara'da doğan Bor, eğitim hayatına TED Ankara Koleji'nde başlayıp Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde eğitim aldı. Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra uluslararası alanda Dünya Bankası'nda danışmanlık yaparak kariyerine başladı. Türkiye'ye dönüşünde Hazine Müsteşarlığı'nda çeşitli görevler üstlenen Bor, son olarak Çankaya Belediyesi'nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Ancak, siyasi kariyerinde yeni bir adım atmaya hazırlandığı sırada yaşanan trajik bir olay, Gülsün Bor'u aramızdan ayrılmaya zorladı. Bu üzücü olay, Türkiye'nin spor camiası, siyaset dünyası ve geniş kesimlerinde büyük bir şok ve üzüntüyle karşılandı.

Gülsün Bor Kimdir?

Ankara'nın seçkin okullarından mezun olduktan sonra akademik kariyerine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde başlayan Gülsün Bor'un hayatı, başarıları ve trajik ölümü, kamuoyunda büyük bir üzüntüyle karşılandı. 1974 yılında Ankara'da doğan Bor, TED Ankara Koleji'nde başladığı eğitim hayatını Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1996 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra, uluslararası alanda deneyim kazanmak amacıyla Dünya Bankası'nda kısa dönemli danışman olarak çalıştı. Türkiye'ye dönüşünde Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürü olarak görev yaptı ve T.C. Vaşington Büyükelçiliği'nde Ekonomi Müşaviri olarak üç yıl boyunca görev aldı.

2014 yılında Çankaya Belediyesi'nde Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Bor, burada önemli projelere imza attı. Ancak, siyasi kariyerinde yeni bir adım atmak için 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Çankaya Belediye Başkanı aday adaylığını açıkladı. Bu süreçte Çankaya Belediyesi'ndeki Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti ve siyasi arenada yeni bir döneme adım atmaya hazırlanıyordu. Ancak, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, ikamet ettiği apartmandan atlayarak hayatını kaybettiği açıklandı.

Gülsün Bor'un ani ve trajik ölümü, sevdikleri başta olmak üzere Türkiye'nin geniş kesimlerinde derin bir üzüntüyle karşılandı. Genç yaşta aramızdan ayrılan Bor'un ölümü, spor camiası, siyaset dünyası ve toplumun diğer kesimleri tarafından büyük bir şok ve üzüntüyle karşılandı. Bor, hem kariyeri boyunca elde ettiği başarıları hem de kişiliğiyle hatırlanacak ve Türkiye'nin seçkin isimlerinden biri olarak anılacaktır.

Editör: Haber Merkezi