Galatasaray Spor Kulübü'nde heyecan dorukta! Kulübün başkanlık koltuğu için geri sayım başladı ve seçim tarihi netlik kazandı. Yaklaşık iki yıldır görevde olan Başkan Dursun Özbek, tekrar adaylığını açıkladı, böylece kulübün geleceğini belirleyecek olan genel kurul için önemli bir süreç başlamış oldu. Taraftarlar ve spor camiası, bu kritik dönemi heyecanla bekliyor. Gözler, 25 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak olan Galatasaray Başkanlık Seçimi'ne çevrildi.

Galatasaray Başkanlık Seçimi Ne Zaman?

Galatasaray Spor Kulübü, başkanlık seçimi için geri sayıma başladı. Yaklaşık iki yıldır görevde olan Başkan Dursun Özbek, tekrar aday olduğunu açıkladı. 25 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Olağan Seçimli Genel Kurul, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda saat 10.00'da başlayacak.

Başkanlık İçin Dursun Özbek Tekrar Aday

Galatasaray'ın mevcut başkanı Dursun Özbek, başarılarını sürdürme arzusuyla tekrar aday olduğunu duyurdu. 2022 yılının Haziran ayında başkan seçilen Özbek, önümüzdeki dönemde yapılacak seçimlerde yeniden başkan olmak için hazır olduğunu ifade etti.

Dursun Özbek Kimdir?

25 Mart 1949'da Giresun'da doğan Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi mezunudur. Sporculuk kariyerinin ardından otomotiv sektöründe çalışmaya başlayan Özbek, 2014 yılında Galatasaray'ın 36. Başkanı olarak seçilmiştir. Fransızca ve İngilizce bilen Özbek, evli ve iki çocuk babasıdır.

Galatasaray taraftarları, önümüzdeki seçimlerde kulübün geleceğini belirleyecek olan bu kritik sürece odaklanmış durumda. Seçim sonucuyla ilgili merakla beklenen gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Editör: Haber Merkezi