Türk siyasetinde etkili bir isim olarak öne çıkan Feti Yıldız, son dönemde merak konusu haline gelmiştir. Özellikle siyasi kariyerindeki yükselişi ve MHP'deki önemli görevleriyle dikkatleri üzerine çeken Yıldız'ın kimliği ve başarıları, araştırma konusu olmuştur. İşte, Feti Yıldız'ın hayatı ve siyasi kariyerine dair merak edilenlerin detayları...

Feti Yıldız kimdir?

Feti Yıldız, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Siyasi kariyerine Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı göreviyle başlamıştır. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başdanışmanı olarak da görev yapmıştır. Feti Yıldız, MHP'nin 18 Mart 2018 tarihindeki Büyük Kurultayı'nda Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmiştir. Ayrıca, 27. Dönemde İstanbul Milletvekili olarak TBMM'ye girmiştir. TBMM Anayasa Komisyonu üyesi olarak da görev yapmıştır.

Feti Yıldız, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan genel seçimlerde MHP'den 28. Dönem İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Feti Yıldız'ın siyasi kariyeri ve başarıları, Türk siyasetindeki etkisini göstermektedir.

Editör: Haber Merkezi