Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü'nden mezun olan Doğan, kariyerine başladığı günden itibaren pek çok projede yer almış ve başarılı performansıyla dikkat çekmiştir. Evrim Doğan'ın hayatı, kariyeri, aile hayatı ve fiziksel özellikleriyle ilgili merak edilen detayları bu yazıda bulabilirsiniz.

Evrim Doğan Kimdir?

Türk dizi ve sinema dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Evrim Doğan, 5 Eylül 1977 tarihinde Ankara'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunu olan Doğan, oyunculuk kariyerine ilk adımını attıktan sonra hızla yükselmeye başladı. İlk kez 2004 yılında "Pelin" karakteriyle Show TV'de yayınlanan "Cennet Mahallesi" dizisinde izleyici karşısına çıktı.

Evrim Doğan'ın Eğitimi ve Oyunculuk Kariyeri

Evrim Doğan, oyunculuk tutkusuyla Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü'ne kaydolur. Eğitimini başarıyla tamamlayarak, profesyonel oyunculuk kariyerine adım atan Doğan, "Cennet Mahallesi" dizisiyle büyük bir çıkış yapmıştır. Ardından "Bizim Hikaye," "Sen Çal Kapımı," ve "Kardeşlerim" gibi tanınmış dizilerde rol aldı. Ünlü oyuncu, 1.74 metre boyundadır. Evrim Doğan'ın yaklaşık kilosu 56'dır.

Evrim Doğan Evli mi?

Oyuncu Evrim Doğan, Yener Özer ile evli ve mutlu bir evliliği bulunmaktadır.

Evrim Doğan Nereli ve Kaç Yaşında?

Evrim Doğan 2023 itibariyle 46 yaşındadır. Evrim Doğan, Ankara doğumlu bir oyuncudur.

Evrim Doğan'ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Evrim Doğan, başarılı oyunculuk kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde rol almıştır. Bunlardan bazıları: "Kardeşlerim," "Sen Çal Kapımı," "Kardeş Çocukları," "Aşk Bu Mu?," "Bizim Hikaye," "Kadın," "Gülümse Yeter," "Her Şey Aşktan," "Hayat Mucizelere Gebe," "Sevimli Tehlikeli," "Vicdan," "Şubat," "Dinle Sevgili," "Arka Sıradakiler," "Dudaktan Kalbe," ve "Cennet Mahallesi" gibi yapımlardır.

Evrim Doğan, başarılı kariyeri ve kendine özgü oyunculuğuyla Türk televizyon ekranlarının vazgeçilmez yıldızlarından biri olmayı sürdürmektedir.