Finans ve ekonomi dünyasının dikkat çeken isimlerinden biri olan Evren Kırıkoğlu, kariyerinde önemli adımlar atmış bir ekonomist olarak öne çıkıyor. Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra ABD'de finans alanında yüksek lisansını tamamlayan Kırıkoğlu, geniş bir deneyime sahip. Son olarak Akbank'ta Hazine Stratejisti olarak görev yapmış ve uluslararası nitelikli kurumsal yatırımcılara danışmanlık hizmeti sunmuştur. Şimdi ise, GCM Yatırım'ın yeni ekonomisti olarak atanan Kırıkoğlu, finansal dünyadaki yetkinliğini ve uzmanlığını yeni görevinde sürdürmeye hazırlanıyor.

Evren Kırıkoğlu Kimdir?

Evren Kırıkoğlu, finans ve ekonomi alanında geniş bir deneyime sahip olan bir isimdir. Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra ABD'de Bentley Üniversitesi'nde finans alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Evren Kırıkoğlu, kariyerine ABD'de vadeli işlemler alanında başlamıştır. Daha sonra çeşitli küresel ve yurtiçi finans kurumlarında strateji ve araştırma temelli rollerde faaliyet göstermiştir. Son olarak Akbank'ta Hazine Stratejisti olarak görev yapmış ve uluslararası nitelikli kurumsal yatırımcılara bağımsız danışmanlık hizmeti sunmuştur. GCM Yatırım, Evren Kırıkoğlu'nu yeni ekonomistleri olarak atamıştır. Bu yeni görevinde, Türkiye ve dünya ekonomisinin kısa ve orta vadeli geleceği ile ilgili öngörüler ve senaryo çalışmaları gerçekleştirmekte, ayrıca strateji alanında döviz kurları, finansal ve reel piyasa faizleri ile ilgili beklentilere odaklanmaktadır.

Editör: Haber Merkezi