Eşme Kaymakamı Selin Sarı'nın yanı sıra Uşak Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan ve ilçe protokolü programa ve vatandaşlar katıldı.

Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak hayat standartlarını yükseltmek toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle Eşme İlçesinde Kaymakamlık himayelerinde Eşme Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce koordine edilen programda engelli bireylerle empati kurmak amacıyla göz bantlarıyla sesli betimlemeli kısa film izlendi.Ardından özel gereksinimli bireyin gözünden kendi yaşama tecrübesi ve beklentilerineilişkin engelsiz yaşam sunumu yapıldı. Programın devamında Uşak Öğretim Üyesi Doç. Dr.Üzeyir Emre KIYAK'ın sunumunun ardından programa katkı verenlere Eşme İlçe Kaymakamı ve Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü tarafından hediye takdim edildi.

Katılımcıların sorularının cevaplanması ve toplu fotoğraf çekimiyle son bulan programdaerişilebilir engelsiz bir yaşama dikkat çekilerek farkındalık oluşturmak amaçlandı. Uşak Aile ve Sosyal Hizmetlerden Eşme programına güçlü bir katılım gerçekleştirdi. Eşme Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Rasim Arslan'ın dışından programa Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan, İl Müdür Yardımcısı Koray Acar ve Şube Müdürü İbrahim Karadedeli ve sosyal hizmet çalışanları katıldı.

Muhabir: hava aksu