Son dönemlerde medya dünyasında ve kamuoyunda sıkça adından söz ettiren Ahmet Dönmez, gazetecilik kariyeri ve yazarlık çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle Zaman gazetesinin eski Ankara muhabiri olarak tanınan Dönmez'in geçmişi ve profesyonel yaşamı, merak edilen konular arasında yer alıyor. Kariyerindeki çeşitlilik ve başarılarıyla bilinen Ahmet Dönmez'in hayatına dair detayları merak edenler için, işte Ahmet Dönmez'in öne çıkan yönleri ve başarıları...

Ahmet Dönmez Kimdir?

Ahmet Dönmez, 1978 yılında Antakya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra gazeteciliğe adım attı. 2000 yılında Zaman Gazetesi İstanbul Haber Merkezi'nde gazetecilik kariyerine başlayan Dönmez, çalışma hayatı boyunca çeşitli alanlarda görev aldı ve özel haber dosyaları hazırladı. Dönmez, muhabirlik kariyerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde devam etti ve daha sonra AKP İstanbul teşkilatı ve Başbakanlık İstanbul Ofisi'nde görevlendirildi. Politika, belediyeler, yolsuzluklar, kaçakçılık gibi alanlarda çalışmalar yaptı ve birçok özel haber dosyası hazırladı. Ayrıca, yazı işleri ve politika servisinde de görev aldı.

Dönmez, gazetecilik kariyerinin yanı sıra yazarlık da yapmıştır. "Yüzde On - Adil Düzenden Havuz Düzenine" adlı ilk kitabını 2014 yılında yayımladı. Ayrıca, gazeteci arkadaşı Ufuk Köroğlu ile birlikte "17 Aralık-Sıfır Noktası" adlı ikinci kitabını da okuyucularıyla buluşturdu. 1978 doğumlu olan Ahmet Dönmez, 2024 itibariyle 46 yaşındadır. Son olarak, yurt dışında yaşamaktadır ve internet sitelerinde yazılar kaleme almaktadır.

Editör: Haber Merkezi