Muğla'nın müzik sahnesine damgasını vuran, Caz Derneği Muğla Temsilcisi olarak sanatın ve müziğin sevgisini topluma taşıyan Erhan Yürüt, tedavi gördüğü hastanede aramızdan ayrıldı. 74 yaşındaki sanatçı, müziğe olan tutkusunu, cazın büyülü dünyasını ve Bodrum'da başladığı şarapçılıkla geçirdiği yaşamını geride bıraktı. Sadece bir müziksever olarak değil, aynı zamanda Caz Derneği'nin ilk üyelerinden biri olarak da tanınan Erhan Yürüt'ün vefatı, sanat dünyasını derin bir üzüntüye boğdu. İşte, onun müzikle örülü yaşamına dair ayrıntılar ve bıraktığı boşluğu dolduran unutulmaz anılar...

Erhan Yürüt Kimdir?

Muğla'nın önde gelen isimlerinden ve Caz Derneği Muğla Temsilcisi olan Erhan Yürüt, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 74 yaşındaki müziksever sanatçı, grip belirtileriyle hastaneye kaldırıldıktan sonra enfeksiyon teşhisi konularak kaybedildi. Sanat camiasının sevilen ismi Yürüt, 30 Ocak Salı günü Kızılağaç Aşağı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

1950 yılında Ankara'da doğan Erhan Yürüt, lisans eğitimini ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nde tamamladıktan sonra uzun yıllar sivil havacılık sektöründe çeşitli görevlerde bulundu. 2010 yılında Bodrum'a yerleşen Yürüt, burada şarapçılıkla uğraşarak hem müziğe olan tutkusunu hem de Bodrum'un kültürel dokusunu zenginleştirdi.

Erhan Yürüt, Caz Derneği'nin ilk üyelerinden biri olarak caz müziğine olan sevgisiyle biliniyordu. Müziğin gücüne inanan Yürüt, sanatın birleştirici etkisiyle çevresindeki insanlara ilham verdi. Muğla'da birçok etkinlikte ve konserde yer alan Yürüt, sahne performanslarıyla da dikkat çekiyordu.

Erhan Yürüt'ün vefatı, müzik ve sanat dünyasında büyük bir kayba neden oldu. Onun müziğe ve sanata adanmış yaşamı, anılarla dolu bir serüven olarak hatırlanacak.