Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimler öncesinde verdiği seçim vaatleri teker teker hayata geçmeye başladı. Bu vaatler arasında özellikle gençlere yönelik önemli konulardan biri olan vergi muafiyeti ilk sırada yer alıyordu.

Gençlere ücretsiz 10 GB internet ve vergisiz şekilde cep telefonu ve bilgisayar alabilme fırsatı gibi birçok çalışma yapılacak. Gençlere yönelik seçim vaatlerinin hayata geçirilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilgili bakanlıklara talimat verildiği aktarılıyor. 10 GB ücretsiz internet ve vergisiz cep telefonu, bilgisayar satın alma fırsatları gibi konular yeniden gündemde geldi.

GENÇLERE 10 GB ÜCRETSİZ İNTERNET!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilgili bakanlıklara gençler için verilen vaatlerin yerine getirilmesi için gerekli talimatların verildiği aktarıldı. Vaatlerin hayata geçmesi için Cumhurbaşkanı Yarımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında bir toplantı yapıldığı aktarıldı.

Gençlere 10 GB ücretsiz internet ve bir defaya mahsus olmak üzere yükseköğretim öğrencilerinin cep telefonu ve bilgisayar satın alımlarında vergi muafiyeti konuları dikkat çekiyor. Vergi muafiyeti konusunda detaylar da ortaya çıktı.

CEP TELEFONU VE BİLGİSAYAR ALIMINA VERGİ MUAFİYETİ!

AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan gençlere yönelik vergi muafiyeti ve 10 GB bedava internet vaatlerinin kısa süre içinde hayata geçirilmesi bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından konu ile ilgili gelen çalışmaların değerlendirileceği ifade ediliyor.

Ekonomi ile ilgili alınan önlemlere dikkat çekilerek vergi muafiyeti kapsamında sadece üniversite öğrencilerinin bu avantajdan yararlanması öngörülüyor. Açık öğretim kapsamında yer alan öğrencilerin bundan uzak tutulması önerildi. Bakan Şimşek ise konuya sıcak bakıyor.

GENÇLERE YÖNELİK VAATLER NELERDİ?

Gençlere yönelik seçim vaatleri arasında sadece bedava 10 GB internet ile cep telefonu ve bilgisayar alımında vergi muafiyetleri konusu yer almıyor. Ayrıca Aile ve Gençlik Bankası kurulması, üniversite öğrencilerine yönelik Gençlik Kartı uygulamasının hayata geçirilmesi, genç girişimcilere Tarım Girişimcilik Bölgeleri kurulması gibi birçok önemli konu başlığı da yer alıyor.