Eray Yazgan, Türkiye'nin reklam dünyasında adından sıkça söz ettiren isimlerden biridir. Açıkhava reklamcılığı sektöründe uzun yıllardır başarılı çalışmalara imza atan Yazgan, kariyerindeki başarılarıyla sektörde öne çıkan bir isim haline gelmiştir. Galatasaray Lisesi mezunu olan ve İstanbul Üniversitesi'nde iktisat eğitimi almış olan Yazgan'ın profesyonel hayatı ve sektöre katkıları merak konusu olmuştur. Şimdi, Eray Yazgan'ın hayat hikayesi ve iş dünyasındaki yolculuğuna birlikte göz atalım.

Eray Yazgan Kimdir?

20 Kasım 1975 tarihinde İstanbul'da doğan Eray Yazgan, Galatasaray Lisesi 126. devre mezunudur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nde tamamlamıştır. Turizm sektöründe yarı zamanlı olarak başladığı çalışma hayatını açıkhava reklamcılığında uzmanlaşarak sürdürmüştür. Eray Yazgan, açıkhava reklam satış ve pazarlama alanında önemli bir kariyere sahiptir. 2000 yılında Kamera Reklam'da başladığı açıkhava reklam kariyerine, News Outdoor'da yönetici olarak devam etmiş; 2007 - 2011 yılları arasında Türkiye'nin öncü açıkhava reklam satış ve pazarlama şirketi Ströer Kentvizyon'un Satış ve Operasyon Direktörlüğünü yürütmüştür.

Halen aktif olarak SAS Tanıtım ve Medya Hizmetleri A.Ş. ve Punica Medya ve Sportif Hizmetler AŞ'nin kurucusu ve sahibi olarak profesyonel hayatına devam etmektedir. Yazgan, açıkhava reklamcılığı alanındaki başarılarıyla sektörde önemli bir konuma sahiptir. Eray Yazgan, profesyonel yaşamının yanı sıra iyi derecede Fransızca bilmektedir. Bu dil bilgisi, uluslararası ilişkilerde ve iş dünyasındaki etkileşimlerinde ona büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Eray Yazgan, açıkhava reklamcılığı alanındaki uzmanlığı ve liderlik vasıflarıyla tanınan önemli bir isimdir. Başarılı kariyeri ve kurucu/sahip olduğu şirketlerle sektördeki etkisi ve katkısı büyüktür.

Editör: Haber Merkezi