Ecem Toplar, genç yaşına rağmen gazetecilik kariyerinde önemli başarılara imza atmış bir isim olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde aldığı eğitimle temellerini attığı mesleki hayatında, Milliyet gazetesinde Diplomasi Muhabiri olarak çalıştıktan sonra BengüTürk TV’de haber programı sunuculuğu yapmaya başlamıştır. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışı gezilerine katılmasıyla dikkat çeken Toplar, şu sıralar Ömer Çelik ile olan evlilik hazırlıklarıyla da gündeme yer etmiştir.

Ecem Toplar Kimdir?

Ecem Toplar, gazetecilik kariyerine adım atmış ve şu anda BengüTürk TV’de haber programı sunuculuğu yapan deneyimli bir diplomasi muhabiridir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde eğitim alan Toplar, Milliyet gazetesinde Diplomasi Muhabiri olarak çalışmıştır. Ecem Toplar, 12 Nisan 1996 doğumludur ve şu anda 28 yaşındadır.

Toplar, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışı gezilerine katılmasıyla tanınır. Diplomasi muhabiri olarak kazandığı tecrübe, onu bu alanda saygın bir isim haline getirmiştir. Ömer Çelik ve Ecem Toplar’ın evlilik hazırlığında olduğu aktarıldı. Spiker Toplar’ın çalışma arkadaşlarının “Cumhur İttifakı içinde bir kız alıp verme gerçekleşecek” diyerek önümüzdeki günlerde yaşanacak düğüne işaret ettikleri belirtildi. Düğünün ne zaman yapılacağı henüz belli olmasa da yakın tarihte olacağı vurgulandı. Ömer Çelik ile Ecem Toplar arasında 28 yaş fark bulunmaktadır.

2005 yılında gazeteci Ayşe Arman’ın Ömer Çelik ile yaptığı röportaj tekrar gündeme geldi. Çelik, verdiği röportajda “Yeryüzündeyken insanın ayağını kesen üç şey var: Puro, aşk ve motosiklet...” demişti. Ecem Toplar, genç yaşına rağmen kariyerinde önemli başarılara imza atmış ve özel hayatında da dikkat çeken bir isim olmuştur. Ömer Çelik ile evlilik hazırlıkları yapması, medyada geniş yer bulmuştur.

Editör: Haber Merkezi