24 Şubat saat 15:30 ‘da Başak burcunun 5 derecesinde bir dolunay deneyimleyeceğiz.

Bu dolunay biraz sert etkilere sahip zaten dolunaylar gergin enerjilerdir .

Dolunayın ana gündemi arınmak , temizlenmek hayatımızda bize hizmet etmeyen eşyaları ve kişileri çıkartmak. Tarım , çiftçiler , buğday , evcil hayvanlar , memurlar , sağlık personelleri ile alakalı konular dolunayın yine gündemi arasında .

2-8 hattında gerçekleşen bu dolunayda para , borç, sigorta , alacak konuları gündem olurkendoğru iletişim kurmak zor olabilir ve atılan imzalar yanıltabilir .Borçlanmayın , çalışın , üretin  çünkü kazanmayı da kolaylaştıran bir dolunay.

Anın yükselenin de Yengeç burcunu görüyoruz ve anaretik derecelerde buda yeme, içme ,beslenme ,aidiyet ,korunma ,ailevi konuların sıkça gündeme geleceğini gösteriyor.

Aile büyüklerinden kaynaklı çıkabilecek ailevi konular bir çok evliliği zora sokabilir, maddi konulardan kaynaklı krizler söz konusu olabilir ,kadın haklarının daha çok savunuldu bir dolunay olacak ,ikili ilişkiler ortaklıklar evlilikler ciddi anlamda zorlanacak.

Sağlık açısından bağırsaklar , gaz sancıları, sindirim sistemi sorunları, apandist bu dolunayda ortaya çıkabilecek durumlar. 

Türkiye astroloji haritasına baktığımız zaman aslında bu dolunay Türkiye’nin kuzey düğümünü etkileyecek ,ülke için üretimin , tarımın ,çalışmanın, hizmetin önemi bir kez daha vurgulanacak.

Tarım ile alakalı çalışmalar yapılabilir. Hizmet sektörü , sağlık çalışanları , yol servis ücretleri , araç piyasası , öğretmen maaşları , ilk okul  eğitim ödenekleri , okullarda beslenme bu süreç gündeme gelebilir .

En çok etki alacak burçlar Başak , Balık , İkizler ,Yaylar   ve 5 derecede gezegeni bulunan kişiler . 

Burçlara etkileri ;

Sevgili yükselen Koç burçları ve bu dolunayla sağlık kontrolleri  , evcil hayvanlarınızın sağlığıyla alakalı konular ve çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkiler biraz zorlayabilir.

Sevgili yükselen  Boğa burçları  bu dolunay sizi eğer evliyseniz çocuğunuzun hayatıyla alakalı konularda bir karar vermede etkileyecek . Bekarsanız yeni bir ilişkiye başlama ihtimaliniz yüksek .

Sevgi yükselen İkizler burçları bu dolunay aile içi gerginlikler söz konusu olabileceği gibi satılmasını istediğiniz bir mülkünüz varsa bunla alakalı bir durum ortaya çıkabilir.

Sevgili yükselen Yengeç burçları bu dolunay ile kardeşlerinizin ve akrabalarınızın hayatındaki bazı konular netlik kazanacak ve reklam ,iletişim , ticaret konularıyla alakalı işlerinize odaklanabilirsiniz . 

Sevgili yükselen Aslan burçları bu dolunayla kazançlarınızı arttırmak için uğraşırken bir borç gündeme gelebilir .

Sevgili yükselen Başak burçları bu dolunay enerjisi size tamamen  arınmayı vaad ediyor yeter ki harekete geçin . Hayatınızda size hizmet etmeyen her şeyden kurtulmak isteyeceksiniz.

Sevgili  yükselen Terazi burçları bu dolunayda gizli düşmanlıklara maruz kalabilirsiniz .Sağlık sorunları ortaya çıkabilir ,bağışıklığınıza ekstra dikkat edin. Meditasyon ,dua ,şifa çalışmaları iyi gelir .

Sevgili yükselen Akrep burçları sosyal çevre ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz ve çevresel değişimler olabilir .  Bazı arkadaşlıkları bitirmek isteyebilirsiniz.

Sevgili yükselen Yay burçları kariyerinizle alakalı konular gündeme gelirken kendinizden üst konumdaki kişilerle tartışmaya girmemeye özen gösterin. 

Sevgili yükselen Oğlak burçları bu dolunayla eşinizin akrabalarından kaynaklı gerginlikler sizi zorlayabilir ,eşinizle aynı fikirde olmayacağınız konulardan ötürü krizler çıkabilir,akademik konular ve davalar da sonuçlanmalar olabilir.

Sevgili yükselen Kova burçları bu dolunay ile tazminat , nafaka , vergi , borç ,alacak ,verecek konuları, sağlık sorunları ,krizler tartışmalar gündeme gelebilir.

Sevgi yükselen Balık burçları bu dolunayla ilişkiler, evlilik ,ortaklık konuları biraz daha zorlayıcı etkiler altında olabilir.