Mersin'in Toroslar ilçesi, yeni bir siyasi döneme giriş yapıyor. Bu dönemin merkezinde ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) gelen iddialı bir isim var: Abdurrahman Yıldız. Toroslar Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Yıldız, ilçenin yönetiminde yeni bir soluk oluşturmayı hedefliyor. Yıldız'ın atanması, ilçenin siyasi ve sosyal dokusunda önemli değişimlere yol açarken, onun kimliği ve siyasi geçmişi de merak konusu haline geliyor. İşte, Abdurrahman Yıldız'ın hayatı ve kariyeriyle ilgili detaylar...

CHP Mersin Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız Kimdir?

Abdurrahman Yıldız, 1974 yılında Mersin'in Toroslar ilçesine bağlı Aladağ köyünde doğmuştur. Mersin Ticaret Meslek Lisesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde eğitim almış ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kariyerine başlamıştır. Gençlik yıllarından itibaren Mersin için aktif olarak çalışan Yıldız, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almış ve toplumun çeşitli kesimlerine hizmet etmiştir. 2019 yerel seçimlerinde CHP'den Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilmiş ve Mersin'in her kesimini kapsayan bir yaşam standartları mücadelesi vermiştir.

Toroslar ilçesini yönetirken "Toroslar'ın gerçek sahipleri olan siz değerli halkımızla birlikte hareket etmek" vizyonunu benimseyen Yıldız, birlikte yaşama kültürünü ön planda tutmuştur. Toroslar'ı yaşanabilir, kültürel ve doğal zenginliklerini koruyan bir ilçe haline getirme sözü vererek Toroslar Belediye Başkanlığı'na aday olmuştur. Evli ve iki çocuk babası olan Yıldız, ailesine ve topluma hizmet etmek için çalışmaya devam etmektedir. Abdurrahman Yıldız'ın 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mersin Toroslar Belediye Başkanı olmasıyla birlikte ilçenin yönetiminde yeni bir dönem başlamıştır.