Türkiye'nin yaklaşan yerel seçimleriyle birlikte İstanbul'un Silivri ilçesinde merakla beklenen isimlerden biri olan Bora Balcıoğlu, CHP'nin Belediye Başkan adayı olarak belirlendi. Silivri'nin nabzını tutan vatandaşlar, Balcıoğlu'nun siyasi geçmişi, vizyonu ve projeleri hakkında detaylı bilgi edinmek için arayış içerisindeler. Balcıoğlu'nun bölgedeki aktif rolü ve yerel yönetimler alanındaki deneyimi, Silivri halkının dikkatini çekiyor. Peki, CHP İstanbul Silivri Belediye Başkan adayı Bora Balcıoğlu kimdir ve hangi vaatlerle seçmene sesleniyor? İşte detaylar...

Bora Balcıoğlu Kimdir?

1980 yılında Silivri'de doğan Bora Balcıoğlu, eğitim hayatına Silivri Piri Mehmet Paşa İlkokulu'nda başlamıştır. Ardından Silivri Ortaokulu ve Silivri Lisesi'nde öğrenimini tamamlayan Balcıoğlu, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nden mezun olmuştur. Hem ticaretle uğraşmakta olan Balcıoğlu, hem de Silivri'de aktif bir rol üstlenmektedir.

Balcıoğlu, sivil toplum kuruluşlarında da etkin bir rol oynamıştır. Silivri Atatürkçü Düşünce Derneği'nin kurucu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmış ve Silivri Kulüpler Birliği Başkanlığı gibi önemli pozisyonlarda bulunmuştur. Ayrıca futbola ilgisi olduğu bilinen Balcıoğlu, Silivrispor, Gazitepespor, Seymenspor ve Alibeyspor gibi takımlarda forma giymiş ve Silivrispor ile Alibeyspor'un yönetim kurulu üyeliklerinde yer almıştır. Siyasi alanda da aktif bir geçmişe sahip olan Balcıoğlu, 2009-2014 yılları arasında CHP meclis üyeliği görevinde bulunmuş ve 2014-2019 yerel seçimlerinde CHP meclis üyeliği ve Siyasi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2019 yerel seçimlerinde ise CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve ilçe belediye meclis üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Bora Balcıoğlu, Silivri'de hem siyasi hem de sosyal alanlarda aktif bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Adaylık sürecinde Silivri halkına sunduğu projeler ve vizyonuyla dikkat çeken Balcıoğlu, bölgenin gelişimi ve refahı için kararlılıkla çalışacağını belirtmektedir.