Türkiye'nin iş dünyası, her geçen gün kendini yenileyen ve büyüyen bir yapıya sahip. Bu dinamik dünyada öne çıkan isimlerden biri de Cem Özkök'tür. İş hayatındaki başarıları ve katkıları ile tanınan Özkök, aynı zamanda enerji sektörünün önde gelen isimlerden biridir. Peki, Cem Özkök ne iş yapıyor kimdir, kaç yaşında, nereli, Instagram hesabı, eski. İnstagram hesabı

Cem Özkök Kimdir?

Cem Özkök, 1960 yılında İskenderun'da doğdu. Türkiye'de lise öğrenimini tamamladıktan sonra, 1977 yılında Hamburg Üniversitesi'nde ön lisans eğitimine başladı ve sonrasında 1984 yılında Hamburg Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Almanya'da aldığı eğitim, profesyonel kariyerine Türkiye'de devam etmesine katkı sağladı.

Cem Özkök Kariyeri

Cem Özkök, profesyonel kariyerine 1984 yılında Türkiye'ye dönerek Özkökler A.Ş.'de Proje Mühendisi olarak başladı. Yurtdışında edindiği bilgi ve deneyimi Türkiye'ye taşıdı ve kariyerinde hızla yükseldi. Özkökler A.Ş.'de Proje Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi önemli pozisyonlarda görev aldı.

Daha sonra 1993 yılında Güriş Holding'e katıldı. Güriş Holding bünyesinde yenilenebilir enerji sektöründe lider bir kuruluş haline geldi. Özellikle jeotermal, rüzgar ve hidroelektrik yatırımları konusunda deneyim sahibi olan Cem Özkök, iş geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıca, Hidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve GÜYAD (Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapmaktadır.

Cem Özkök'ün iş dünyasındaki başarıları ve katkıları, Türkiye'nin enerji sektöründeki gelişimine önemli etkilerde bulunmuş bir iş adamı olarak bilinir.