Sunuculuk kariyerine BJK TV'de adım atan Özgen, Habertürk TV ve TV8 gibi önemli kanallarda sunduğu programlarla geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Ayrıca, medya dünyasının yanı sıra yazar kimliğiyle de bilinen Özgen, uzun bir birlikteliğin ardından evlendiği basketbol antrenörü Erden Eryüz ile olan mutlu birlikteliğiyle de gündemdeki yerini korumaktadır.

Cansu Canan Özgen Kimdir?

Türk televizyon sunucusu, gazeteci ve yazar Cansu Canan Özgen, 23 Eylül 1989 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü mezunu olan Özgen, medya sektöründeki başarılı kariyeri ve sunduğu programlarla tanınmaktadır.

Cansu Canan Özgen, sunuculuk kariyerine BJK TV'de adım atmış ve daha sonra Habertürk TV'ye geçerek birçok haber kuşağında görev almıştır. Özellikle "Öteki Gündem" programı ile dikkat çeken Özgen, gizem, strateji ve tarihsel konuları işleyerek geniş bir izleyici kitlesi edinmiştir. Habertürk TV'deki başarılı performansının ardından A Haber Kanalı'nda görev yapmış ve daha sonra TV8'e geçerek "8'de Bugün" programını sunmuştur.

Yazarlık ve Eğitim Hayatı

Medya kariyerinin yanı sıra Cansu Canan Özgen, bireysel olarak ve sanat tarihçisi Talha Uğurluel ile birlikte kitaplar yazıp yayınlamıştır. Ayrıca, birçok kitap semineri ve fuarlarda konuşmacı olarak katılmıştır. Eğitimine verdiği önemle bilinen Özgen, başarılı bir şekilde mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi'nde maden mühendisliği alanında eğitim almıştır.

Özel Hayatı

Cansu Canan Özgen, uzun bir birlikteliğin ardından eski basketbol oyuncusu ve Gaziantepspor basketbol takımı yardımcı antrenörü Erden Eryüz ile Şubat 2020 tarihinde nişanlanmış, çift daha sonra 15 Temmuz 2020 tarihinde dünya evine girmiştir. Özgen, hem profesyonel kariyeri hem de özel hayatındaki mutlu birlikteliğiyle dikkat çeken bir isim olarak tanınmaktadır.