Bu projelerden biride Hz. Ebubekir Camiinde yapıldı. Hayırsever vatandaşlar tarafından, çocukları için mini ikram market oluşturuldu.

CAMİLERİN NEŞESİ ÇOCUKLARDIR

Hz. Ebubekir Camiinde camilerin adeta neşesi olan çocuklarımız için mini ikram market oluşturuldu. Cami İmam Hatibi Hüseyin Yakar: "Bu sayede hem hayırsever Camii cemaatimizle minik misafirlerimiz arasında bir köprü oluşturuyor hem de çocuklarımızın camiiye gelmelerini teşvik ediyoruz. Bizler arka saflardaki çocuk cıvıltılarından hoşnut oluyoruz çünkü bugün arkalarda oyun oynayan, koşuşturan cocuklar inşallah gelecekte ön saflarda namaza duracaklar" dedi. Hayır sahiplerini ve hocalarımızı tebrik ediyor, Rabbimizden rızasına uygun nesiller yetiştirmeyi nasip etmesini niyaz ediyoruz”dedi.

Market1 Cami Usak Olay

MÜFTÜLÜK’DE PROJEYİ DESTEKLEDİ

Projenin faydalı olduğunu paylaşan Uşak İl Müftülüğü’nden  şu ifadeler yer verildi, “Uşak İl Müftülüğü Uşak İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü faaliyetleri kapsamında genç öğrencilerimizin ve çocuklarımızın özellikle Ramazan ayında camiye ilgisinin artırılması için görevli hocalarımız tarafından camilerde çeşitli faaliyetler yapılmakta ve hediyeler verilmektedir” dendi.