Son günlerde artan dolandırıcılık ve kara para olayları, adını sıklıkla duyduğumuz isimleri de mağdur ediyor. Fatih Terim fonu skandalı ile gündemde büyük ses getiren olay, yeni mağdurların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu mağdurlardan biri de Burhan Taşpolat. Ancak Taşpolat'ın durumu, dolandırıcılık şebekesi içerisindeki ilişkileri ve hikayesi oldukça çarpıcı detaylar barındırıyor. İşte Burhan Taşpolat'ın kimliği, dolandırıcılık sürecindeki rolü ve kimin babası olduğuyla ilgili detaylar.

Burhan Taşpolat Kimdir?

Son dönemde adını Seçil Erzan dolandırıcılık skandalı ile duyuran Burhan Taşpolat, yüksek kar vaadiyle kandırılan isimler arasında yer alıyor. Seçil Erzan tarafından ölen babasının yerine koyulan ve büyük bir güvenle yaklaşılan Taşpolat, Seçil Erzan'ın açıklamalarına göre, onun tarafından kandırılmış durumda. Seçil Erzan'ın ifadelerinde Taşpolat'ı "Burhan Amca" olarak tanımlayarak, ona olan sevgi ve saygısını ifade etmesi, dolandırıcılık şebekesinin içerisindeki ilişkilerin ne kadar karmaşık olduğunu gözler önüne seriyor. Ancak Seçil Erzan, Burhan Taşpolat'ı kandırdığı için pişmanlık duyduğunu belirtiyor.

Burhan Taşpolat, Seçil Erzan ile 2017 yılında tanışmış ve bu tarihten itibaren yakın bir ilişki içerisinde olmuştur. Daha önce defalarca Seçil Erzan'dan kredi çeken ve işbirliği yapan Taşpolat, bu süreçte önemli miktarlarda parasını kaybetmiş.

Burhan Taşpolat Kimin Babası?

Eski Denizbank Florya Şube Müdürü Seçil Erzan'ın dolandırıcılığına kurban giden isimlerden biri olan Burhan Taşpolat, aynı zamanda bir başka önemli bağlantıya sahip. İddialara göre, Taşpolat'ın kızı, ünlü dermatolog Evrim Pınar Güzel. Dolandırıcılık olayında toplamda 11,5 milyon TL'nin üzerinde bir zararın meydana geldiği belirtiliyor. Bu olay, ünlü isimlerin de içinde bulunduğu büyük bir dolandırıcılık skandalının bir parçası olarak dikkat çekiyor. Burhan Taşpolat'ın yaşadığı bu dramatik olay, finans dünyasının içerisinde nasıl karmaşık ilişkilere yol açtığını bir kez daha gözler önüne seriyor.