Galatasaray forması altında basketbol kariyerini sürdüren Buğrahan Tuncer, son dönemde bir maçta yaptığı uygunsuz hareketle geniş çapta tartışma konusu oldu. Bu olay, sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, Tuncer'in kimliği ve kariyeri hakkında da merak uyandırdı. İşte, Türk basketbolunun önemli isimlerinden biri olan Buğrahan Tuncer'in yaşamı ve kariyeri hakkında detaylar...

Buğrahan Tuncer Kimdir?

Türk milli basketbolcu Buğrahan Tuncer, 23 Mart 1993 yılında İstanbul'da doğdu. Oyun kurucu ve şutör gard pozisyonlarında görev yapan Tuncer, Türkiye Basketbol Süper Ligi'nin önemli takımlarından Galatasaray'da forma giymektedir. Kariyerinde Anadolu Efes gibi önemli takımlarda da yer alan Tuncer, EuroLeague'de iki kez şampiyonluk yaşama başarısını gösterdi.

1993 doğumlu olan Buğrahan Tuncer, 2024 itibariyle 31 yaşındadır. Yasak Elma dizisinde "Yıldız Argun" karakterine hayat veren Eda Ece ile 21 Haziran 2019 yılında dünya evine giren Buğrahan Tuncer'in, Mina İpek adında bir kızı bulunmaktadır. Buğrahan Tuncer'in özel yaşamındaki bu detaylar, onun spor kariyerinin yanı sıra dikkat çeken bir yönünü oluşturuyor.

Editör: Haber Merkezi