Türkiye'nin önde gelen ekonomi ve finans kanallarından biri olan BloombergHT, deneyimli ekonomi editörlerini izleyicilerine sunarken, bu isimlerden biri de Tuğba Özay'dır. Genç ve yetenekli ekonomist, ekonomiye ve finansa olan ilgisiyle dikkat çekiyor. Peki, Tuğba Özay kimdir? Ne tür bir eğitim ve kariyere sahiptir? İşte, BloombergHT ekranlarında izlediğiniz Tuğba Özay'ın hayatı, kariyeri ve uzmanlık alanlarına dair önemli bilgiler.

BloombergHT  Tuğba Özay Kimdir?

Ekonomiye ve finansa olan ilgisiyle dikkat çeken Tuğba Özay, Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden mezun olduktan sonra eğitimine devam etmiş ve Marmara Üniversitesi'nde Sermaye Piyasası ve Borsa Yüksek Lisansı yapmıştır. Ayrıca Uluslararası Politik Ekonomi Yüksek Lisans programını tamamlayarak uluslararası ekopolitik konusunda da bilgi sahibi olmuştur.

Kariyerine 2011 yılında finans sektöründe adım atan Tuğba Özay, farklı yurt içi ve yurt dışı kurumlarda Araştırma Müdürü, Stratejist ve Fon Yöneticisi gibi önemli pozisyonlarda görev almıştır. Bu süreçte Düzey 3, Türev Araçlar ve Kurumsal Derecelendirme lisanlarını elde etmiştir. 2021-2023 yılları arasında Ekotürk kanalında Ekonomist olarak görev yapmış ve 2023 Şubat ayından itibaren BloombergHT Araştırma Birimi'nde görevine devam etmektedir.

Ekonomiye ve finansa olan katkılarıyla tanınan Tuğba Özay, kariyerindeki başarılarıyla önemli bir isim olmaya devam ediyor. BloombergHT izleyicileri, onun ekonomiyle ilgili derin bilgisi ve uzmanlığından her gün haberdar olmaya devam ediyorlar.