Türk siyasetinde yeni isimlerin yükselişi ve hikayeleri her zaman merak konusu olmuştur. Bu isimlerden biri de Bekir Başevirgen. Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Başevirgen, siyasi kariyeri ve iş hayatındaki başarılarıyla dikkat çekiyor. Peki, Bekir Başevirgen kimdir ve hayatı nasıl şekillendi? İşte, Bekir Başevirgen'in biyografisi ve kariyeri üzerine merak edilenler...

Bekir Başevirgen Kimdir?

Bekir Başevirgen, 20 Haziran 1975 tarihinde Manisa'nın Turgutlu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Manisa'da tamamladıktan sonra 1993 yılında Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'ne başladı ancak 4. sınıfta eğitimini yarıda bıraktı. 2015 yılından itibaren Turgutlu CHP ilçe teşkilatında çeşitli kademelerde görev alan Başevirgen, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde CHP Manisa Bölgesi'nden milletvekili adayı olarak gösterildi ve seçilerek Meclis'e girdi. 1995 yılından beri Turgutlu ilçesinde beyaz eşya ve sigorta acentesi yöneticisi olarak çalışan Başevirgen, iş dünyasında da aktif bir rol oynamaktadır.

Evli olan ve iki çocuk babası olan Bekir Başevirgen, siyaset ve iş dünyasındaki yoğun temposuna rağmen ailesine vakit ayırmaya özen göstermektedir. Bekir Başevirgen, siyasi tecrübesi ve iş dünyasındaki başarısıyla Manisa'nın önemli isimlerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

Editör: Haber Merkezi