Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım Başkanlık makamında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının Photoshop'ta işlenerek Türk Bayrağı ile kapatılmasının üzerine açıklamaya yaptı.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım: 

KAMUOYUNUN DİKKATİNE ! 

Belediye Başkanlığı devir teslim töreni sırasında duvarda asılı olan ülkemizin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları asılı iken Uşak Belediyesi Basın Birimi tarafından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının üzerine photoshop ile Türk Bayrağı montajlanarak değiştirilmiştir.

Konunun bizim bilgimiz dahilinde olmadığını basın birimi tarafından bize sorulmadan böyle bir işlemin yapıldığının bilgisini vermek isteriz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak devletçi geleneğimiz gereği ülkemizin kurucu değerleri ve ülkemizin siyasi aktörleri ile herhangi bir sorunumuzun bulunmadığını da belirtirken bu tarz kısır tartışmalardan uzak bir şekilde Uşak Belediyesi yönetimine siyaset yapmaya değil Uşak’a hizmet etmeye geldiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız." dedi.

Cafaae9B E99A 482D B056 E37Ad7Ef2336

Editör: Öyküm Yavuz