Son yılların parlayan yıldızlarından biri olan Ana de Armas, hem yetenekli oyunculuğuyla hem de çarpıcı güzelliğiyle Hollywood'un dikkat çeken isimlerinden biri haline geldi. Küba doğumlu olan Armas, uluslararası alanda büyük başarı elde etmiş ve birçok önemli projede yer almıştır. Oyunculuğuyla göz dolduran ve Hollywood'un aranan isimlerinden biri haline gelen Ana de Armas'ın hayatı ve kariyeri merak ediliyor. İşte, Ana de Armas'ın dikkat çeken yaşam öyküsü ve başarıları...

Ana de Armas Kimdir?

Ana de Armas, Küba doğumlu İspanyol oyuncudur. 30 Nisan 1988'de Santa Cruz del Norte, Küba'da doğdu ve oyunculuk kariyerine ilk adımı Küba'da attı. Daha sonra İspanya'ya yerleşti ve burada popüler bir televizyon dizisi olan "El Internado" (2007-2010) ile adından söz ettirdi.

Ana de Armas, uluslararası olarak tanınmaya başladığı Hollywood kariyerine "Knock Knock" (2015) ve "War Dogs" (2016) gibi filmlerle başladı. Ancak asıl çıkışını, 2017 yılında Denis Villeneuve'ün yönettiği bilim kurgu filmi "Blade Runner 2049"da Joi karakteri ile yaptı. 2019 yılında Rian Johnson'ın yönettiği "Knives Out" filmindeki Marta Cabrera rolüyle büyük beğeni topladı ve Altın Küre Ödülü'ne aday oldu.

İlerleyen yıllarda, "No Time to Die" (2021) filminde Paloma karakterine hayat vererek James Bond serisine dahil oldu ve "The Gray Man" (2022) filminde de önemli rollerden birini üstlendi. Ayrıca, 2022 yılında Marilyn Monroe karanterini oynadığı "Blonde" filmi ile de dikkat çekti. Ana de Armas, oyunculuk yeteneği ve karizması ile kısa sürede Hollywood'un aranan isimlerinden biri olarak ün saldı.

Editör: Haber Merkezi