Bu sezon yıldız transferleriyle kadrosunu güçlendiren Fenerbahçe’de takıma katılan oyuncular gündemden düşmüyor. Farklı mevkilere yapılan yıldız transferlerinin yanında sarı lacivertli takımdan ayrılan oyuncular da dikkat çekiyor. Bunların sonuncusu Fenerbahçe’de son dönemde performansı eleştiri oklarına tutulan Altay Bayındır oldu.

Fenerbahçe’de kaleci Altay Bayındır dönemi bitiyor. Genç kalecinin Manchester United’a imza atması an meselesi oldu. Sarı lacivertli taraftarın yakından takip ettiği transferde iş son imzalara kaldı. Bu arada İngiliz devi Manchester United’ın kaleci Altay Bayındır için Fenerbahçe’ye ödeyeceği bonservis bedeli belli oldu.

ALTAY BAYINDIR MANU’YA TRANFER OLUYOR

Fenerbahçe’deki 4 yıllık macerasını noktalayan Altay Bayındır son dönemde yaptığı hatalar ile taraftarın eleştirisine maruz kalmıştı. Geçen sezon da pek çok maçta ortaya koyduğu performansla eleştirilen Altay’ın takımda düşünülmediği açıklanmıştı. Fenerbahçe’de gözden düşen Altay Bayındır’a İngiliz devi Manchester United talip oldu.

Manchester United’a transferi için sağlık kontrollerinden geçen 25 yaşındaki eldivenin yeni transferi için kritik saatler sürüyor. Fenerbahçe transfer komitesine yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre milli kaleci her an kendini Manchester United’a bağlayan imzayı atabilir. Bu süreçte kaleye takviye arayan Fenerbahçe’de yüzler gülüyor.

ALTAY’IN BONSERVİSİ BELLİ OLDU

Uzun süredir peşinde koştuğu Dominik Livakovic transferinde mutlu sona ulaşan Fenerbahçe’de Altay’ın takımdan ayrılması an meselesi oldu. Genç kaleciye veda eden sarı lacivertlilerin kalesini Livakovic koruyacak. 25 yaşındaki Altay Bayındır’ın Manchester United’a imza atması bekleniyor.

Kırmızı şeytanların yeni sezonda kadroda düşündüğü Altay Bayındır için Fenerbahçe’ye ödeyeceği rakam belli oldu. Transfer kaynaklarına göre Manchester United, Altay Bayındır için Fenerbahçe’ye 5 milyon Euro net bonservis ödeyecek. Ayrıca bonuslarla birlikte sarı lacivertli kulübe 2 milyon Euro daha ödeme yapacak. Altay Bayındır’ın Fenerbahçe’ye kazandıracağı rakam böylelikle 7 milyon Euro olacak.