Ankara'nın siyasi sahnesinde öne çıkan isimlerden biri olan Alparslan Doğan, MHP Ankara İl Başkanlığı'nın 14. Olağan Kongresi'nde tekrar başkanlığa seçilerek adından sıkça bahsettirmiştir. Ancak kimdir bu Alparslan Doğan? Hangi ilçede doğmuş, nasıl bir kariyere sahiptir? İşte, Alparslan Doğan'ın hayatına ve siyasi kariyerine dair önemli detaylar.

Alparslan Doğan Kimdir?

Alparslan Doğan, 1975 yılında Ankara'nın Bala ilçesinde doğmuştur. On çocuklu bir ailenin en küçük üyelerinden biri olarak büyümüş, aile değerleriyle yetiştirilmiştir. Doğan, eğitim hayatına Bala'da bulunan BüyükBoyalık Köyü İlkokulu'nda başlamış ve lise eğitimini Ayvalı Farabi Lisesi'nde tamamlamıştır.

Alparslan Doğan, siyasi kariyerine Ülkü Ocakları'nda aktif olarak görev alarak başlamıştır. 1994 yılında Keçiören Belediyesi'nde çalışmaya başlamış ve 1997 yılından itibaren emlak ve inşaat sektörlerinde iş hayatına devam etmiştir. Keçiören'de bulunan Özdoğan Emlak'ı kurarak iş dünyasında da adından söz ettirmiştir.

2005 yılında MHP Keçiören İlçe Başkanlığı görevine getirilen Alparslan Doğan, 2014 yılında İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış ve aynı yıl içinde MHP'nin 3. sıra Keçiören Belediye Meclis Üyesi Adayı olmuştur. 2018 yılında MHP Keçiören İlçe Başkanlığı görevine atanmış ve 2019 yerel seçimlerinde MHP'nin 1. sıra Keçiören Belediye Meclis Üyesi Adayı olarak gösterilmiştir. Bu seçimde Meclis Üyesi olarak seçilerek siyasi kariyerine yeni bir başarı daha eklemiştir.

Bugün itibarıyla MHP Ankara İl Başkanı olarak görev yapan Alparslan Doğan, evli ve dört çocuk babasıdır. Kendisi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) çatısı altında Ankara'da siyasi çalışmalarını sürdürmektedir.