Ali İnci, Türk siyasetinde ve iş dünyasında önemli bir isim olarak tanınmaktadır. Hendek Belediye Başkanlığı ve AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevleri üstlenen İnci, hem siyasi hem de sosyal alanda etkili bir rol oynamaktadır. Peki, Ali İnci kimdir? İşte detaylar...

Ali İnci Kimdir?

Ali İnci, 1959 yılında Hendek'te dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve ortaöğrenimini Hendek'te tamamlamıştır. Ardından Adapazarı İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olmuş ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Spor Akademisi'nden 1984 yılında mezun olmuştur. Meslek hayatına öğretmenlik yaparak başlamıştır. Mardin, Diyarbakır ve Hendek'te beden eğitimi öğretmenliği yapmış, aynı zamanda birçok spor dalında hakemlik ve milli takım antrenörlüğü yapmıştır. Siyasi kariyerine Refah Partisi İlçe Başkanlığı ile başlamıştır ve ardından dört dönem aralıksız olarak Hendek Belediye Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Belediye Başkanlığı döneminde engelliler için önemli projelere imza atmış ve Türkiye'de birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Siyasi ve Sosyal Görevleri

Ali İnci, siyasette de aktif bir rol oynamıştır. Refah Partisi İlçe Başkanlığı görevinin ardından AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Ayrıca, Sakarya Milletvekili olarak da TBMM'de yer almaktadır. Sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol üstlenen Ali İnci, çeşitli derneklerin kurucu ve başkanlık görevlerinde bulunmuş, toplum yararına önemli çalışmalara imza atmıştır.

Ali İnci, evli ve beş çocuk babasıdır. Ailesiyle birlikte Sakarya'da yaşamını sürdürmektedir. Ali İnci'nin hem siyasi hem de sosyal alandaki çalışmalarıyla tanınan bir isim olduğu bilinmektedir.