Adıyaman doğumlu olan Dursun, kariyerine hukuk eğitimi alarak başladı ve zamanla AK Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı'nda önemli görevlere getirildi. Sultangazi'yi geleceğe taşıyacak projeler ve vizyonuyla öne çıkan Dursun, seçim sürecinde ilçe sakinlerine umut vadeden bir yönetim sözü veriyor. Peki, Abdurrahman Dursun kimdir, nasıl bir liderlik anlayışına sahiptir, ve Sultangazi için öngördüğü projeler nelerdir? İşte, Sultangazi'nin potansiyel yeni belediye başkanı Abdurrahman Dursun'un hayatı ve hedefleri üzerine bir derleme.

Abdurrahman Dursun Kimdir?

AK Parti'nin İstanbul Sultangazi ilçesindeki Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun, siyasi kariyeri ve yönetim anlayışıyla dikkat çekiyor. Adıyaman doğumlu olan Dursun, 1972 yılında hayata gözlerini açtı. İlk, orta ve lise eğitimini memleketinde tamamlayarak, Adıyaman İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Hukuk eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden diplomasını alan Dursun, siyasi kariyerine AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu Üyeliği ile başladı. Üst üste üç dönem boyunca AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenen Dursun, siyasi ve hukuki konulardaki tecrübesini artırdı.

İstanbul genelindeki seçim koordinasyon merkezlerinde başkanlık görevini üstlenen Dursun, 2009-2018 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığı temsilcisi olarak görev aldı. İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunan Dursun, Birlik Vakfı üyeliği ve Hukukçular Kulübü Başkanlığı gibi sivil toplum faaliyetlerine de katkı sağladı. Halen Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanlığı ve Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdüren Dursun, İstanbul'un çeşitli şirketlerinde hukuk müşavirliği ve serbest avukatlık yaparak iş dünyasındaki deneyimini artırdı.

Evli ve iki çocuk babası olan Abdurrahman Dursun, 31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde AK Parti'nin İstanbul Sultangazi Belediye Başkan Adayı olarak seçmenin karşısına çıkacak. İlçenin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına yönelik vizyonunu ortaya koyan Dursun, Sultangazi'yi geleceğe taşıma hedefinde iddialı olduğunu ifade ediyor. Kendisini "Sultangazi'ye değer katacak projelerle geleceğe yürüyeceğiz" sözleriyle tanımlayan Dursun, seçim sürecinde ilçe sakinlerine hitap ederek destek talebinde bulunacak. Akılcı yönetim anlayışı ve yerel yönetimdeki deneyimleriyle öne çıkan Abdurrahman Dursun'un seçim sürecinde nasıl bir performans sergileyeceği ve Sultangazi'yi nasıl bir geleceğin beklediği, merakla beklenen konular arasında yer alıyor.