Afyonkarahisar Valiliği görevine getirilen Kübra Güran Yiğitbaşı, son günlerde geniş bir kesimin dikkatini çekiyor. Kariyerinde önemli başarılara imza atan ve çeşitli kamu hizmetlerinde görev almış olan Yiğitbaşı'nın atanmasıyla birlikte, Afyonkarahisar ve çevresindeki vatandaşlar merakla kim olduğunu ve ne gibi hedeflerle bu göreve geldiğini araştırıyor. İşte, Kübra Güran Yiğitbaşı'nın hayatı, kariyeri ve Afyonkarahisar'a dair vizyonu...

Kübra Güran Yiğitbaşı Kimdir?

Eğitim ve Akademik Kariyer: İmam Hatip Lisesi mezunu olan Yiğitbaşı, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladı. Daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamlayan Yiğitbaşı, doktorasını Marmara Üniversitesi'nde gerçekleştirdi. Kamu Hizmetleri: Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak görev yapan Yiğitbaşı, daha sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda bakan yardımcısı olarak atanmıştır. 12 Mayıs 2022'de ise Afyonkarahisar Valisi olarak görevlendirilmiştir.

Yazarlık: Yiğitbaşı, "Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım" ve "Siyasal Dilin Satır Arası" gibi kitapların yanı sıra, 15 Temmuz Darbe Girişimi'ne odaklanan "Direnen Kalplerin Hikâyesi" adlı belgeseliyle de dikkat çekmiştir. 1979 doğumlu olan vali Kübra Güran Yiğitbaşı, Ankara doğumludur ve 2024 itibariyle 45 yaşındadır.

Editör: Haber Merkezi