Adil Koç, Türkiye'nin önde gelen iş insanlarından biri olarak tanınır. Koç Metalurji A.Ş.'nin kurucu sahibi olan Adil Koç, uzun yıllardır iş dünyasında etkin bir rol oynamaktadır. Adil Koç, iş hayatına çeşitli sektörlerdeki yatırımları ile devam etmektedir. Koç Metalurji'de kısa sürede gösterdiği başarı ile dikkat çeken Adil Koç'un hayatı ve iş kariyeri geniş bir ilgiyle takip edilmektedir.

Adil Koç Kimdir?

Adil Koç, 2 Aralık 1975 tarihinde Şanlıurfa ilinde doğmuştur. İş hayatına 1990'lı yıllarda demir-çelik ürünleri ticareti ve imalatıyla başlamıştır. 1993 yılında kurulan Koç Haddecilik Teks. İnş. San. ve Tic. A.Ş.'nin unvanı değişikliği sonrası Koç Metalurji A.Ş olarak adlandırılmıştır. Adil Koç, bu şirketin kurucu ortağı ve %100 ortağıdır. 2003 yılından 2023 yılına kadar bu şirkette yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmıştır. 2023 yılından itibaren ise Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

Ayrıca, Adil Koç aynı zamanda Adil Koç Gayrimenkul A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı, Eyyüpoğlu Holding A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Hatay Yağları Türk A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Şanlıurfa Hacı Eyyüp Koç Vakfı'nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Bu pozisyonlarında iş hayatında aktif bir rol üstlenmektedir.

Adil Koç'un Serveti Ne Kadar?

Adil Koç, Koç Metalurji A.Ş. dışında aynı zamanda Adil Koç Gayrimenkul A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı, Eyyüpoğlu Holding A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Hatay Yağları Türk A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Şanlıurfa Hacı Eyyüp Koç Vakfı'nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Bu pozisyonlarında iş hayatında aktif bir rol üstlenmektedir.

Editör: Haber Merkezi