YouTube, kullanıcı deneyimini geliştirmek için çok sayıda heyecan verici yeni özellik üzerinde çalışıyor. İzleyicilere daha fazla kontrol sağlamak ve içerik keşfini kolaylaştırmak amacıyla YouTube, pek çok yeni özellik ve tasarım güncellemesini hayata geçirdi. Platformun görünümünü ve işlevselliğini modernize etmeyi amaçlayan bu değişiklikler küresel olarak kullanıma sunuluyor.

Kayda değer güncellemelerden biri, kullanıcıların oynatma hızını kolayca ayarlamasına olanak tanıyor. Kullanıcılar oynatıcının herhangi bir yerine dokunup basılı tutarak hızı iki katına çıkarabilir ve istedikleri bölüme ulaştıklarında bırakabilirler. Ayrıca, YouTube artık kullanıcılar bir videonun kaydırma çubuğunda gezinirken başlangıç noktasını gösteren kullanışlı bir titreşim bildirimi sunarak sorunsuz gezinme sağlıyor. İşte Youtube tarafından sunulan diğer özellikler.

SADECE MIRILDANMANIZ YETERLİ

Çok sayıda kişi unuttuğu bir şarkıyı ilk olarak Google ya da YouTube gibi platformlarda arıyor. Bu yüzden YouTube, kullanıcıların bir şarkıyı sadece mırıldanarak bulmalarını sağlayan çok önemli bir özellik için deneme başlattı. Üstelik yeni güncellemelerle birlikte kullanıcılar bir şarkıyı sadece mırıldanarak değil, bir enstrüman çalarak ya da şarkı söyleyerek de bulabilecekler.

DİĞER GÜNCELLEMELER

YouTube, kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla mobil ve tablet uygulamaları için ek bir özellik daha sunuyor. Bu özellik, istenmeyen dokunuşları önleyen bir ekran kilidi mekanizması içeriyor. Kullanıcılar ekran kilidini açmak için kilit simgesine zahmetsizce dokunup basılı tutabiliyor.

Bunlara ek olarak Google, oynatma ayarları menüsünden değiştirilebilen sabit ses seviyesi adlı bir özellik sundu. Bu özellik, bir video klip içindeki ani ses değişikliklerini etkili bir şekilde azaltıyor. Temmuz ayında çeşitli platformlarda test edildikten sonra, sabit ses seviyesi artık tüm kullanıcılara sunuluyor. İçerik oluşturucular ve izleyiciler arasındaki etkileşimi artırmak için YouTube sürekli olarak en iyi yorumları döndürerek etkileşimi ve topluluk oluşturmayı teşvik edecek. Ayrıca, ilk 24 saat boyunca yeni videolar için heyecan ve beklenti unsuru ekleyen büyüleyici bir animasyon ve canlı video sayısı güncellemesi sunulacak.