Gelişen teknoloji ve değişen tüketici alışkanlıkları, akıllı telefonların geniş bir kitle tarafından kullanılmasını sağladı. Önceleri yalnızca mesajlaşmak veyahut da sesli konuşmak için kullanan cep telefonları, bugün bankacılıktan alışverişe kadar pek çok alanda aktif olarak kullanılan cihazlar olarak kayda geçti.

7’den 77’ye milyarlarca kişinin kullanımında olan akıllı telefonlar, teknoloji sektöründe de rekabetin artmasına aracılık etti. Yalnızca telefon üretici firmalar değil uygulama geliştirici firmalar da birbirleri ile yarışmaya başladı. Bu noktada son dönemlerde birçok yeniliğe imza atarak kullanıcılarının deneyimlerini artıran şirketlerin başında WhatsApp’ın yer aldığı görüldü.

Mark Elliot Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta şirketinin bünyesinde hizmet veren WhatsApp, kullanıcı sayısını artırmak ve mevcut kullanıcılarını sadık kullanıcı statüsüne taşımak amacı ile son dönemlerde arka arkaya yeni özellikler açıklamaya başladı. Tüm özellikleri ile popülaritesini korumayı başaran firma, son olarak test sürecinde olan yeni özellikleri ile gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre firma, sektörde olay yaratacak yeni özellikleri için kolları sıvadı.

BETA SÜRÜMÜNDE TEST EDİLMEYE BAŞLANDI

Dünya genelinde akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen çevrim içi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’tan yeni bir haber geldi. Edinilen bilgilere göre WhatsApp Beta sürümünde sesli ve görüntülü mesajlar arasında geçişleri kolaylaştırabilmek amacı ile yeni bir özelliği test etmeye başladı. Ayrıca yeni özellik sayesinde eski mesajların çok daha hızlı bulunabileceği de belirtildi.

WhatsApp’ın test aşamasında olan yeni özelliği kapsamında kullanıcılar eski mesajlarını ararken tarih bazlı sorgulama yapabilecekler. Böylelikle akıllarına takılan bir mesaja erişmek için fazla zaman kaybetmelerine gerek kalmayacak.

WHATSAPP’TAN ŞOKE EDEN YENİ ÖZELLİK

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı diğer bir yeni özelliğe göre ise kullanıcılar uygulama üzerinden yaptıkları aramalarda IP adreslerinin gizlenmesini sağlayabilecekler. “Aramalarda IP adresini” koru butonuna onay veren kullanıcıların konumlarına hiçbir şekilde erişim sağlanamayacak. Test aşamasında olan bu özelliğin ne zaman erişime açılacağı henüz bilinmiyor.