27 Mayıs Pazartesi günü izleyici karşısına çıkan Yalan dizisi, seyirciyi ekran başına kilitleyen sürükleyici hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Dizinin en merak edilen karakterlerinden biri ise hiç şüphesiz Cengiz rolündeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Emir Benderlioğlu. Yalan dizisinde Cengiz karakteriyle karşımıza çıkan Benderlioğlu, tehlikeli ve gizemli yapısıyla izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Bu merak uyandıran karakterin ve oyuncunun hikayesini yakından tanımak için detaylara göz atalım.

Emir Benderlioğlu Kimdir?

27 Mayıs Pazartesi günü izleyici karşısına çıkan Yalan dizisi, başrollerini Eylül Tumbar, Özge Borak, Yeşim Ceren Bozoğlu, ve Serra Pirinç gibi ünlü isimlerin paylaştığı bir yapım olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak dizinin en merak edilen karakterlerinden biri hiç şüphesiz Cengiz rolünde karşımıza çıkan Emir Benderlioğlu. Yalan dizisinde Cengiz karakterine hayat veren Emir Benderlioğlu, çok tehlikeli bir adam olarak ekranlarda yer alıyor. Cengiz'in para için yapmayacağı hiçbir şey yoktur ve gerçekten sevdiği tek kişi eşi Hülya'dır. Her zaman suçu suçla kapatan Cengiz, diziye farklı bir heyecan katıyor.

28 Ekim 1979'da Ankara'da doğan Emir Benderlioğlu, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Oyunculuk kariyerine başladığından bu yana birçok film ve dizi projesinde yer almıştır. Behzat karakteriyle tanınan Benderlioğlu, evli ve bir çocuk babasıdır. Ayrıca fotoğrafçılıkla da ilgilenmektedir. Emir Benderlioğlu, kariyerinde birçok başarılı projeye imza atmıştır. Bu projeler arasında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kavak Yelleri, ve Ademin Trenleri gibi önemli yapımlar bulunmaktadır. Son olarak Teşkilat dizisindeki Anton karakteriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Şimdi ise Yalan dizisiyle izleyicilerin karşısına çıkmaktadır.

Editör: Haber Merkezi